
|
|
1. Papieską Intencją Modlitewną na czerwiec jest modlitwa „o wartość sportu”. Módlmy się, aby sport był narzędziem pokoju, spotkania i dialogu między kulturami i narodami oraz promował takie wartości jak szacunek, solidarność i rozwój osobisty.
2. Módlmy się również w naszych intencjach modlitewnych, które nosimy w sercu. Zwracajmy się do naszych patronów różańcowych o potrzebne łaski dla nas i naszych rodzin. Za wstawiennictwem patronki ŻR św. Filomeny prośmy o zdrowie dla chorych członków naszej Wspólnoty Różańcowej dla Barbary Sz. i Danuty T. oraz o pomyślną operację dla Janki P. Módlmy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, tj. w najbliższy piątek 12 czerwca w modlitwie prośmy o świętość dla naszych kapłanów.
3. Na Jasnej Górze w dniach 5-6 czerwca odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 200-lecia Żywego Różańca. Dzieło to założyła młoda świecka dziewczyna z Lyonu Paulina Jaricot błogosławiona 22 maja 2022 r. Zwracajmy się do bł. Pauliny, by wypraszała nami naszym bliskim potrzebne łaski.
Seminarium duchowne w Poznaniu zaprasza na rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dn. 19 - 21 czerwca 2026 r. w ASD. Rekolekcje są skierowane dla młodzieży męskiej od 16 r.ż. Zapisy przez https://forms.gle/fogzGdtqAzMyqF5L9
Zapraszamy na Góreckie Dni Młodości (GDM), które odbędą się od 6 do 12 lipca w Górce Klasztornej. GDM to tygodniowe spotkanie młodych ludzi z całej Polski, będące przestrzenią spotkania z Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą. Program wydarzenia obejmuje m.in. konferencje, wspólną modlitwę i Eucharystię, pracę w małych grupach, warsztaty rozwijające pasje oraz czas integracji i odpoczynku. To czas budowania żywej relacji z Jezusem i odkrywania swojego miejsca w Kościele. Wydarzenie skierowane jest do młodzieży od ukończonej 7 klasy szkoły podstawowej, która pragnie pogłębić swoją wiarę, znaleźć wspólnotę oraz inspirację do życia chrześcijańskiego na co dzień. Zapisy na tegoroczną edycję trwają od 10 maja do 26 czerwca 2026 r. Więcej informacji w mediach społecznościowych GDM -Góreckie Dni Młodości z MSF https://gdmmsf.pl/
Tadeusz Syka – reżyser filmu o bł. Michale Kozalu – zasyła zaproszenie: 14 czerwca o godz. 16:00 w Domu Polskim przy ul. Grodzkiej 1 w Bydgoszczy odbędzie się specjalny pokaz filmu fabularnego „Wyszyński – Zemsta czy przebaczenie” z udziałem reżysera Tadeusza Syki oraz odtwórcy głównej roli – Ksawerego Szlenkiera. Film opowiada o wojennych losach młodego ks. porucznika Stefana Wyszyńskiego, który trafia do Lasek pod Warszawą. Warto przypomnieć, że przyszły Prymas Tysiąclecia uniknął aresztowania i obozu koncentracyjnego dzięki decyzji bł. bp. Michała Kozala, który nakazał mu opuścić nasz region i ukryć się pod Warszawą. Wydarzenie organizowane jest w ramach przygotowań do realizacji filmu poświęconego patronowi Diecezji Bydgoskiej – bł. bp. Michałowi Kozalowi. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.
Policja ostrzega przed rosnącą liczbą oszustw, które dotyczą szczególnie osób starszych. Z metod stosowanych przez przestępców jest tzw. „oszustwo na wnuczka". Coraz częściej możemy spotkać się także z oszustwami „na policjanta", „pracownika bankowego" czy pracownika innej instytucji zaufania publicznego oraz licznymi przestępstwami związanymi z przejmowaniem dostępu do kont bankowych metodą na BLIK oraz fałszywymi inwestycjami.
Na czym polegają te oszustwa? Oszuści dzwonią do seniorów podszywając się pod członka rodziny, policjanta, pracownika banku czy ZUSu. Pod pretekstem nagłej sytuacji wypadku, choroby czy zagrożenia konta bankowego proszą o pilną pomoc finansową lub podjęcie decyzji związanej z zabezpieczeniem konta bankowego. Zazwyczaj domagają się przekazania pieniędzy osobiście przez kuriera, znajomego, kogoś kogo ofiara nie zna lub przelewu na podane konto bankowe.
Oszustwo metodą na BLIK
Z myślą o Polakach podróżujących po całym świecie powstała mobilna aplikacja Duszpolonia.org, wskazująca najbliższą lokalizację, gdzie odprawiana jest Msza św. w języku polskim. Wystarczy mieć w kieszeni telefon komórkowy, w którym jest zainstalowana jest aplikacja Duszpolonia.org, albo wejść na stronę Duszpolonia.org. Aplikacja automatycznie ściąga pozycję komórki i pokazuje najbardziej aktualne informacje o Mszy Świętej po polsku w danej okolicy. Jest to Eucharystia, ale może być również zaznaczona spowiedź.

w niedziele i święta o g. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00
UWAGA: w okresie letnim od 1 czerwca do końca wakacji: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 20.00
w święta przypadające w dni pracy: 7.00. 8.00, 10.00, 18.00
w dni powszednie: 7.00, 8.00, 18.00
podczas wakacji letnich 8.00 i 18.00
podczas kolędy: 7.00, 8.00, 15.30
Droga Krzyżowa w Wielkim Poście w piątek o g. 8.30 i 17.30
Gorzkie Żale w niedziele o g.17.15
Nabożeństwa: majowe, czerwcowe i październikowe o g. 17.30, czerwcowe w niedzielę o g. 19.30.
Biuro parafialne znajduje się w dolnej części kościoła czynne jest:
w poniedziałek i czwartek od g.16.30 do g.17.30
oraz we wtorek i w środę po wieczornej Mszy św. tak długo jak będą petenci.
Podczas kolędy od poniedziałku do czwartku od g. 9.00 do g. 9.45.
W wakacje we wtorek biuro jest nieczynne.