PARAFIA

Ruchy i wspólnoty

Ruchy i wspólnoty

Apostolstwo Żywego Różańca - comiesięczne spotkania w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00. Róże różańcowe są to 20-osobowe grupy, których członkowie odmawiają codziennie jedną dziesiątkę różańca i w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec przez te osoby. Raz w miesiącu następuje zmiana odmawianej tajemnicy.

Droga Neokatechumenalna - liturgia - czwartek g.18.30, Eucharystia - sobota g.16.30 lub 19.00

Domowy Kościół - mamy obecnie III kręgi Domowego Kościoła. Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, który łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame, tworząc właściwą dla siebie drogę. Chce pomóc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. Dążenie to odbywa się w każdym małżeństwie poprzez codzienny wspólny wysiłek małżonków, podejmujących i realizujących poszczególne zobowiązania oraz poprzez wzajemną pomoc małżeństw w kręgu.Jeśli nie masz pewności, że to Ruch dla Ciebie, zachęcamy, aby spróbować. Para Rejonowa Rejonu II: Rafał ł i Justyna Kisiccy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Polecamy: www.dk.oaza.pl lub www.dk.bydgoszcz.pl 

Liturgiczna służba ołtarza - ministrantami i lektorami opiekuje sie ks. Bartłomiej Kozłowski i ks. Maciej Reszel

Parafialny Zespół Caritas - dyżury I i III poniedziałek miesiąca.

Szensztackie Dzieło Rodzin

Spotknia dla kobiet - łączące kobiety niezależne od wieku, sytuacji życiowej czy materialnej. To grupa wzajemnie wspierających się kobiet, odkrywających w sobie wartościowe cechy i inspirujących się do działania. Projekt objęty jest opieką duszpasterską i odbywa się w duchu katolickim. Spotykamy się raz w miesiącu. Jeśli chcesz aby Twoja relacja z Panem Bogiem odżyła, stała się bogatsza - zapraszamy. Do spotkań można dołączyć w dowolnym momencie. Spotykamy się w trzeci czwartek miesiąca o godz. 18.30 w kaplicy na Mszy św. Po Eucharystii zapraszamy do kawiarenki na spotkanie.

Wspólnota Nowej Ewangelizacji "Nowe Przymierze" - spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w salce katechetycznej! Pismem z dn. 29 sierpnia 2014 r. bp Jan Tyrawa wyraził zgodę na funkcjonowanie w parafii MB Zwycięskiej Parafialnej Wspólnoty Ewangelizacyjnej - Nowe Przymierze. Jej członkom oraz kapłanowi - opiekunowi duchowemu udziela swego błogosławieństwa. Jednocześnie Ksiądz Biskup wyraża nadzieję, że działalność prowadzona na polu ewangelizacji posłuży całej wspólnocie parafialnej w ożywieniu jej ducha religijnego i będzie zachętą dla innych wspólnot ewangelizacyjnych w diecezji.