OGŁOSZENIA – V Niedziela Zwykła 10.02.2019 r.

1. Dziś dodatkowa Msza św. w kaplicy o g.15.00, a po Mszy św. o g.18.00 spotkanie młodzieży III klasy gimnazjum w kaplicy św. Kazimierza.

2. Za tydzień w naszej parafii gościć będziemy pallotyna ks. Walerego z Ukrainy. Jest to zarazem III niedziela miesiąca. Składka inwestycyjna pozwoli na zapłatę faktury dla KPECu w wysokości 4359 zł.

3. Wznowiliśmy w naszej parafii peregrynację obrazu MB Pięknej Miłości po domach i rodzinach naszej parafii. Chętnych zapraszamy do biura parafialnego.

4. Zapraszamy do wsparcia dzieła misji oraz pomocy dla syryjskiej rodziny w ramach akcji Caritas Polska "Rodzina - rodzinie" poprzez kolejną zbiórkę makulatury 15 i 16 lutego.

5. Dyżury Parafialnego Zespołu Caritas w tym miesiącu będą w poniedziałek 11 i 25 lutego w godzinach od 17.00 do 18.00 w sali za biurem parafialnym.

6. W poniedziałek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego. Msza Święta z udzieleniem sakramentu chorych o g.18.00.

7. W środę 13 dzień miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na g.20.00.

8. W czwartek 21 lutego o g.18.30 zapraszamy na spotkanie dla kobiet w ramach ruchu Urzekające. Rozpoczynamy o 18.30 Mszą św. w dolnym kościele, którą będzie sprawował ks. Janusz Konysz. Po Eucharystii zapraszamy do kawiarenki na spotkanie z psychoterapeutką Beatą Czerniak na temat budowania i dbania o relacje.

9. Polecamy prasę. W Gościu Niedzielnym: Maryja płacze nad światem czyli o orędziu Matki Bożej z Akita oraz nadprzyrodzonych wydarzeniach, które towarzyszyły objawieniom przez wiele lat. Ponadto: misja konsula, czyli o interesie polskich rodzin w zagranicznych realiach oraz o zwołaniu Soboru Watykańskiego II sześćdziesiąt lat później. W Przewodniku Katolickim: Schyłek cywilizacji w Nowym Yorku aborcja możliwa jest nawet w 9 miesiącu, jak uzdrowić relacje między lekarzami, a pacjentami. Opracowana przez kard. Stefana Wyszyńskiego ponad 50 lat temu Społeczna Krucjata Miłości nie straciła na aktualności. Mało tego: dziś sprawia wrażenie remedium na nasze poharatane relacje. Warto ją poznać. Ponadto polecamy: Mały Przewodnik, Rycerza Niepokalanej oraz L'Osservatore Romano.

10. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Michalinę Srokę, Barbarę Adryan, Leona Wańkowskiego oraz Irenę Lewandowską. Dobry Jezu...