OGŁOSZENIA – II Niedziela Zwykła 20.01.2019 r.

1. Obchodząc rok wdzięczności za odzyskanie niepodległości zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny, a po niej na Kolędarium Polskie, czyli wspólne śpiewanie tekstów patriotycznych napisanych przez powstańców, więźniów obozów koncentracyjnych i internowanych walczących o niepodległość na melodie kolęd wraz z kapelą ludową i chórami w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy w niedzielę 27 stycznia o godzinie 15.00.

2. Zapraszamy na "Wieczory dla zakochanych", jedną z ciekawszych form katechezy dla narzeczonych. Początek 17 lutego. Zapisy poprzez stronę internetową.

3. Zapraszamy na Katedralne Spotkania Małżeństw, spotkania-warsztaty przeznaczone dla małżonków. Pierwsze spotkanie w niedzielę 3 lutego na Mszy Świętej o g.12.30 w Katedrze. Informacje szczegółowe podano na plakatach oraz na stronie internetowej.

4. Trwa kolęda. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt z biurem parafialnym. Osoby mieszkające na działkach przy plebani, adres Polanka lub Głowackiego prosimy o zgłoszenie kolędy w biurze parafialnym! Ze względu na to, że kolęduje trzech kapłanów bardzo prosimy o cierpliwość. W niektóre dni pomagać nam będzie jeden z diakonów naszego Seminarium. Plan kolędy w poniedziałek: Uznamska 12 i 14, Uznamska i Polanka domki oraz Mazurska 1. We wtorek Koszalińska od nr 30 do 5 oraz Curie 78. W środę Curie 74 oraz Curie 72, 1-85. W czwartek Curie 72, 86-120, Curie 68 oraz Curie 66,1-45. W piątek: Curie 66, 46-120 i Curie 29. W sobotę Curie 64 oraz Curie 62.

5. Polecamy prasę. W Przewodniku Katolickim: Bydgoszczanie na ŚDM w Panamie, Państwo i Kościół – przyjazny rozdział oraz nasze posiłki mają być nie tylko smaczne i szybkie w przygotowaniu, ale i zdrowe. Duże kontrowersje budzą dodatki do żywności, oznaczane na opakowaniach literą E. Co mówią najnowsze doniesienia na ich temat? W Gościu Niedzielnym: obrazek z modlitwą dziadków za wnuki. W „Małym Gościu" natomiast - modlitwa wnuka za babcię i dziadka. Ponadto o relacji między Kościołem i państwem oraz jakimi zasadami się kierować, by wesprzeć nastolatka w trudnym procesie dojrzewania? Za tydzień w Gościu – film „Bóg nie umarł 2”. W „Małym Gościu": nie musimy każdego lubić, ale każdego mamy kochać, czyli o czym mówi Pan Jezus w przykazaniach miłości, czy to, co czujemy czuje nasze serce, rozmowa z kardiochirurgiem dr. Michałem Zembalą oraz geniusz gitary Marcin Patrzałek, zwycięzca włoskiego talent show,

6. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Wacławę Jędraszek i Eugeniusza Pangowskiego. Dobry Jezu....