OGŁOSZENIA – XXXI Niedziela Zwykła 4 listopada 2018 r.

1. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o g.9.00. Bardzo prosimy, by na Mszę przynieść ze sobą flagę. Tego dnia gościć będziemy w naszej wspólnocie parafialnej brata Hieronima ze Zgromadzenia Ducha Świętego.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w 37. Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej. Szczegółowy program znajduję się na plakatach oraz w informatorach wyłożonych na stoliku prasowym.

3. W związku ze zbliżającym się 18 listopada II Światowym Dniem Ubogich Caritas Diecezji Bydgoskiej, zachęca włączenia się w ogólnopolską akcję „Tytka charytatywna". Przed rokiem w skali całego kraju udało się zebrać ponad 100 tyś. toreb z trwałymi produktami spożywczymi, środkami czystości oraz chemią. Przy figurze św. Teresy zostanie wyłożony kosz, gdzie będzie można znaleźć tytki dla ubogich i złożyć dar serca.

4. Trwa Nawiedzenie rodzin, którego znakiem jest wizerunek MB Pięknej Miłości. Osoby chętne, by przyjąć wizerunek Matki Bożej, proszone są o kontakt z biurem parafialnym.

5. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o g. 17.30, do 8 XI. Wymienianki jednorazowe oraz roczne można składać po każdej Mszy św. w kancelarii parafialnej. Przy okazji w biurze parafialnym można zaopatrzyć się Ewangeliarz na 2019 r.

6. Zapraszamy na Bezalkoholowy Bydgoski Bal Niepodległości, który odbędzie się 10 listopada. Zapisy poprzez stronę internetową.

7. Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Lourdes i La Salette, do Francji i Hiszpanii w dniach od 16 do 23 września. Program opublikowano na stronie internetowej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.

8. Zapraszamy na "Wieczory dla zakochanych", które spełniają wymogi katechezy dla narzeczonych! Rozpoczną się one w naszej parafii 17 lutego i przez 9 kolejnych niedziel potrwają do 14 kwietnia. Zgłoszenia poprzez naszą stronę internetową. Ilość miejsc ograniczona.

9. Za tydzień po Mszy św. o g.10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci kl. III w ramach przygotowań do I Komunii.

10. Polecamy lekturę prasy. W Gościu Niedzielnym: Jakie będą owoce synodu o młodzieży, jak polskie karmelitanki żyjące w krainie ognia i lodu zaprowadził na Islandię św. Józef oraz niezmiernie ciekawy wywiad z ks. Piotrem Pawlukiewiczem. W Małym Gościu Niedzielnym: bezpłatny dodatek - komiks "Skauci Niepodległej”. W Przewodniku Katolickim: Bóg mówi przez młodych, Wiara w czasach niewiary. Świadectwo księdza, który zachorował na raka i przeżył próbę wiary. Osiem razy El Greco. Kiedy sto lat temu powstawało Muzeum Diecezjalne w Siedlcach, nikt nie przypuszczał, że jego wizytówką stanie się obraz mistrza. Dzięki temu dziś w tym muzeum na peryferiach możemy oglądać wystawę na którą z Hiszpanii i Wiednia przyjechało siedem obrazów malarza. Święty Piotr odnaleziony. 12 metrów pod posadzką Bazyliki św. Piotra można przenieść się w czasie i przestrzeni. Przewodnik Katolicki zaprasza do poznania początków chrześcijaństwa w Rzymie.

11. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Jana Gawrycha i Henryka Jędrzejewskiego. Dobry Jezu…