Pielgrzymka do Lourdes i La Salette 16-23 IX 2019

SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO FRANCJI i HISZPANII – 8 DNI

Koszt kształtuje się pomiędzy 3640, a 3840 zł. w zależności od ilości uczestników.

DZIEŃ 1 LA SALETTE  Zbiórka uczestników przed Parafią i transfer na lotnisko Warszawa Okęcie, odprawa bagażowa  o godz. 11.20 i wylot do Lyonu o godz. 13.20, przylot o godz. 15.40. Przejazd do La Salette – jednego z najważniejszych celów pielgrzymkowych Europy, urokliwie położonego wśród alpejskich szczytów. Tutaj, 19 września 1846 r. Matka Boska objawiła się pastuszkom, a objawienie Maryi ma na celu obudzić wiernych, zburzyć obojętność, pewność siebie i doprowadzić do oparcia życia na Jezusie Chrystusie. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma i obiadokolacja. O godz. 20.30 uczestnictwo w procesji z lampionami, nocleg.

DZIEŃ 2 LA SALETTE – PARAY LE MONIAL Śniadanie, po którym Msza św. i czas na podziwianie panoramy Alp. Pożegnanie z La Salette i przejazd do Paray-Le-Monial, gdzie zobaczymy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa - nawiedzenie Kaplicy, w której Pan Jezus objawił Swoje Serce Św. Małgorzacie Marii Alacoque. Przesłanie objawień w Paray-Le-Monial było bliskie św. Janowi Pawłowi II, który jeszcze jako biskup przyjechał tu w 1965 r. i m.in. prowadził procesję z Najświętszym Sakramentem. Ciekawostką jest fakt, iż później został wybrany papieżem w święto Małgorzaty Marii (16 października). Obiadokolacja i przejazd na nocleg w okolicy Lyonu.

DZIEŃ 3 ROCAMADOUR – LOURDES Po śniadaniu przejazd do Rocamadour, miasteczka położonego przepięknie pośród majestatycznych skał, jednego z najważniejszych na Szlaku św. Jakuba. Nawiedzenie Sanktuarium Czarnej Madonny.
Przejazd na obiadokolację i nocleg do Lourdes.

DZIEŃ 4 LOURDES  Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej i miejsc związanych z życiem Świętej Bernadetty, której objawiła się Matka Boża, prosząc Ją o modlitwę i pokutę za grzeszników. W zamian Matka Boża ofiarowała w tym miejscu źródełko z cudowną wodą. Kąpiel w basenach, modlitwa w miejscu objawienia w Grocie Masabiel, Droga Krzyżowa. Wieczorna procesja ze świecami.
Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

DZIEŃ 5 LOURDES - JASKINIE BETHARRAM  Po śniadaniu kontunuacja pobytu w Lourdes. Po południu wyjazd na zwiedzanie Jaskiń Betharram - najpiękniejszych i najgłębszych we Francji jaskiń bogatych w ciekawe formy stalaktytów i stalagmitów, które zwiedza się z przewodnikiem a dużą atrakcją jest przepłynięcie pod ziemią łódką oraz wyjazd na powierzchnię kolejką. Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

DZIEŃ 6 AZPEITIA – SAN SEBASTIAN  Po śniadaniu udamy się do Azpeitia - miasta w którym urodził się św. Ignacy z Loyoli, gdzie nawiedzimy Bazylikę św. Ignacego Loyoli. Następnie przejazd do San Sebastian – najpiękniejszego miasta na północy Hiszpanii, położonego nad Zatoką Biskajsą. Linię brzegową San Sebastián wyznaczają dwa wzniesienia: Monte Igueldo i Monte Urgull. Pomiędzy nimi rozciągają się zaliczane do najpiękniejszych plaż Hiszpanii Playa de la Concha (concha – muszla) oraz Playa Ondaretta. W kurorcie przewidziany jest czas do własnego wykorzystania (relaks na Wybrzeżu Costa Verde). Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

DZIEŃ 7 CARCASSONNE Wczesne śniadanie i przejazd do Carcassonne – średniowiecznego miasteczka, którego dobrze zachowane zabytkowe fortyfikacje ściągają corocznie miliony turystów, spacer po starym mieście, w czasie którego będziemy mogli poczuć się jak w epoce średniowiecza. Obiadokolacja i nocleg w ok. Lyonu.

DZIEŃ 8 ARS  Śniadanie, po którym przejazd do Ars, gdzie nawiedzimy sanktuarium św. Jana Marii Vianneya, którego papież Pius XI mianował Patronem Proboszczów Wszechświata: Bazylika, Kaplica Serca, sarkofag Świętego. Po zwiedzaniu transfer na lotnisko w Lyonie, odprawa bagażowa o godz. 14.15, wylot do Warszawy o godz. 16.15. Przylot na lotnisko Warszawa Okęcie o godz. 18.30, transfer do parafii, zakończenie pielgrzymki.

Termin: 16.09 - 23.09.2019 r.

Biuro Podróży Tour Operator
VERVINCI TRAVEL
Piotr Werwiński
ul. Słowackiego 1
85-008 Bydgoszcz

tel./fax. 52 385 82 22
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
skype: vervinci.travel

 

Zapewniamy:

 Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi
(bagaż podręczny do 10 kg, 55 x 40 x 23 cm + bagaż główny 1 szt. do 20 kg)
 Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem
 Transfer: Parafia– lotnisko Warszawa Okęcie – Parafia
 Zakwaterowanie: 7 noclegów: 6 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3-osobowe, 1 nocleg w Domu Pielgrzyma w La Salette, pokoje 2,3-os.
 Wyżywienie: 7 śniadań kontynentalnych wzmocnionych, 7 obiadokolacji
 Opiekę i informację turystyczną pilota
 Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.
 Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł od każdego uczestnika.
Cena nie obejmuje:
 biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 70 €/os.); napojów do obiadokolacji,
 ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5% ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.
Uwagi:
dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty
na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 980 zł
program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.