OGŁOSZENIA – XXVII Niedziela Zwykła 7 października 2018 r.

1. Dziś wspomnienie MB Różańcowej. Wspólnocie Żywego Różańca, która w naszej parafii przeżywa jubileusz 40-lecie istnienia składamy jak najlepsze życzenia!!! Msza św. jubileuszowa zostanie odprawiona w poniedziałek o g.18.00.

2. Trwa Nawiedzenie rodzin, którego znakiem jest wizerunek MB Pięknej Miłości. Osoby chętne, by przyjąć wizerunek Matki Bożej, proszone są o kontakt z biurem parafialnym.

3. Zapraszamy 16 i 17 października na pielgrzymkę dziękczynną za dar Nawiedzenia na Jasną Górę. W programie ponadto Licheń i Przeprośna Górka, Sanktuarium św. o. Pio. Koszt 150 zł. Zapisy prowadzi Parafialny Zespół Caritas w poniedziałek w sali za biurem parafialnym w godzinach od 17.00 do 18.00.

4. W sobotę 13 dzień miesiąca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o g.20.00.

5. W niedziele 14 X przeżywać będziemy kolejny DZIEŃ PAPIESKI oraz Karoliadę Bydgoską. O g.13.00 Msza św. w kościele św. Jadwigi, po której od g.16.00 w Hali "Łuczniczka" rywalizacje artystyczno-sportowe. Spotkanie zakończy koncert rapera ks. Jakuba Bartczaka.

6. Bp Jan Tyrawa zaprasza na wykład Pawła Lisickiego, redaktora naczelnego tygodnika Dorzeczy pod tytułem: „Czy Kościół może przetrwać w liberalnym państwie?”. Spotkanie odbędzie się 17 października (środa) o godz. 19 w auli Wyższego Seminarium Duchownego.

7. Fundacja „Wiatrak" zaprasza na premierę spektaklu „Przed sklepem jubilera"- wystawianego przez Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny z Torunia, która odbędzie się w Domu Jubileuszowym Jana Pawła II przy ul. Bołtucia 7, we wtorek 16. października, o godz. 20.00. Informacja co do kolejnych przedstawień i zakupu biletów znajdują się na stronie Wiatraka oraz na plakacie w gablocie przy kaplicy.

8. Zapraszamy do wsparcia dzieła misji oraz pomocy dla syryjskiej rodziny w ramach akcji Caritas Polska "Rodzina - rodzinie" poprzez zbiórkę makulatury 19 i 20 października.

9. Polecamy lekturę prasy. W Gościu Niedzielnym: Bezpłatny dodatek - płyta DVD z filmem "Sprawa Chrystusa". Historia dziennikarza, laureata Nagrody Pulitzera, który zmierzył się z największą tajemnicą chrześcijaństwa i własnym rozumem. W Przewodniku Katolickim: rozmowy z Jeanem Vanier o byciu razem z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, a nie ponad nimi oraz z prof. Rocco Buttiglione o zgodności nauczania Jana Pawła II i Franciszka, ks. Mirosław Maliński pisze z jakim zamysłem powstała modlitwa różańcowa? Oraz skarbów bydgoskiej katedry cd, czyli co znaleziona na jej ścianach?

10. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Wiesławę Jakóbczyk, Rajmunda Marcinkowskiego i Ludwika Chylareckiego