OGŁOSZENIA – XXVI Niedziela Zwykła 30 września 2018 r.

1. Trwa Nawiedzenie rodzin, którego znakiem jest wizerunek MB Pięknej Miłości. Osoby chętne, by przyjąć wizerunek Matki Bożej, proszone są o kontakt z biurem parafialnym.

2. Zapraszamy 16 i 17 października na pielgrzymkę dziękczynną za dar Nawiedzenia na Jasną Górę. W programie ponadto Licheń i Przeprośna Górka, Sanktuarium św. o. Pio. Koszt 150 zł. Zapisy prowadzi Parafialny Zespół Caritas w poniedziałek w sali za biurem parafialnym w godzinach od 17.00 do 18.00.

3. Szafarzy zapraszamy na spotkanie formacyjne za tydzień w niedzielę o g.19.15.

4. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwaróżańcowe o g. 17.30. Dla dzieci nabożeństwa we wtorek i czwartek o g. 17.00.

5. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja o uświęcenie kapłanów i o dar nowych powołań od g.7.30 do g.8.00.

6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi od g.17.00 do 18.00.

7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Zapraszamy na nabożeństwo o g.8.30.

8. Zapraszamy na STADION MŁODYCH. 6 października młodzi zgromadzą się na Stadionie Narodowym w Warszawie, by doświadczyć spotkania z żywym Bogiem! Osoby pragnące uczestniczyć w tym wydarzeniu, prosimy o kontakt z ks. Maciejem. Koszt 80 zł.

9. W piątek 5 X ks. proboszcz i ks. Maciej udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. Ks. Łukasz i ks. Przemysław nawiedzą chorych w sobotę 6 X. Nowych chorych można zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym.

10. W niedziele 14 X przeżywać będziemy XVIII DZIEŃ PAPIESKI oraz VII Karoliadę Bydgoską. O g.13.00 Msza św. w kościele św. Jadwigi na Wzgórzu Wolności, po której od g.16.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej "Łuczniczka" rywalizacje artystyczno-sportowe. Wystąpi również ekipa naszego dekanatu. Spotkanie zakończy koncert rapera ks. Jakuba Barczaka.

11. Msze święte dla małżeństw niesakramentalnych czyli cywilnych związków małżeńskich, mających przeszkodę do zawarcia ślubu kościelnego, odprawiane są w kaplicy Matki Bożej przy kościele Jezuitów w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o g.17.00. W niedzielę 7 października tematem kazania będzie: „Gdzie jest grzech, tam jest też łaska".

12. STOWARZYSZENIA PODAJ RĘKĘ zwróciło się z prośbą o przekazanie informacji dotyczących ŚWIETLICY POLANKA. Stowarzyszenie jest organizacją non profit, która od kilku lat prowadzi świetlicę osiedlową. W ramach jej działań przewidziano wspólne odrabianie lekcji, zajęcia plastyczne, fotograficzne i teatralne. Zajęcia są bezpłatne i odbywają od poniedziałku do piątku od 15. tej do 19.tej. Nad dziećmi czuwa wykwalifikowana kadra wychowawców. Zapisy przyjmuje wychowawczyni Kasia tel. 535 020 655. Zaproszenie skierowane jest do dzieci w wielu 7-12 lat

13. Polecamy lekturę prasy. W Gościu Niedzielnym: Mała Wielka Święta. O Świętej Teresie z Lisieux, która pokazała nam, jaką drogą można wspiąć się do nieba, o wizycie papieża Franciszka na Litwie oraz dieta dla seniora. Jak pokonać stare przyzwyczajenia żywieniowe? W Przewodniku Katolickim: modlitewnik „5 minut z Bogiem” na październik w cenie 6 zł. Polecamy również nowy numer Rycerza Niepokalanej.