1. Gościmy dziś w naszej parafii s. Ewę, misjonarkę z Rwandy.

2. Podczas wakacji biuro parafialne czynne jest w poniedziałek, środę i czwartek od g.16.30 do 17.30.

3. W piątek 13 dzień miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o g.20.00.

4. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z katedry 21 lipca. Szczegółowe informacje co do zapisu znajdują się na stronie internetowej pielgrzymki – pielgrzymka.bydgoszcz.pl. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. 21 lipca o g. 6.00 na wyjście pielgrzymki.

5. Caritas parafialna zaprasza 26 lipca na pielgrzymkę pałuckim szlakiem Cystersów. W programie: Sielec, Łekno, Wągrowiec. Zapisy w poniedziałek w godzinach od 17.00 do 18.00, w sali Caritas za biurem parafialnym.

6. W poniedziałek 16 lipca w Zakonie Karmelitańskim obchodzona jest Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej). Siostry karmelitanki bose z Tryszczyna zapraszają na Mszę św. w Triduum poprzedzające Uroczystość o g.17.00: 13, 14, 15 lipca. W poniedziałek na Mszy o g.17.00 będzie możliwość przyjęcia szkaplerza św.

7. Z prasy polecamy: W Przewodniku Katolickim: o tym, że słuchanie ma siłę, o przyjaźni muzułmanów i chrześcijan na Filipinach, czy Cerkiew Ukrainy ma prawo do niezależności, jak inne Cerkwie prawosławne? oraz o uporczywej terapii, spojrzenie bioetyków. W Gościu: Papież wzywa do modlitwy. W ciągu stu lat z Bliskiego Wschodu wyemigrowało 6 mln chrześcijan. Franciszek zaprosił do modlitwy patriarchów i zwierzchników wszystkich Kościołów z tego zapalnego regionu. Ponadto 1 lipca ruszyło przyjmowanie wniosków o świadczenie 300+. Jak je składać i kto może korzystać z programu Dobry Start? A także drugi odcinek wakacyjnego cyklu "Na skraju Polski".

8. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Romana Szpajera. Dobry Jezu…