Pierwsza Komunia w 2020 r.

Do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami.

Po Wielkanocy:
Wariant I: Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, odwołujemy I Komunie Świętą do czasu ustania epidemii.
Wariant II: Jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I Komunii Świętej pozostawiamy rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem. Każdy przypadek rozpatrywany będzie indywidualnie, nie będzie decydować głosowanie lub wola większości.
Gdyby rodzice zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym majowym terminie, zachowując najwyższe środki ostrożności, I Komunia będzie w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę.
Gdyby rodzice nie zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym terminie, I Komunia będzie w terminie późniejszym, kiedy sami uznają, że zagrożenie dla ich dzieci minęło.

Kontakt z ks. Proboszczem w sprawie I Komunii po Świętach Wielkanocnych.

UWAGA:  W ramach przygotowań do I Komunii zachęcam do modlitwy rodzinnej w duchu: „gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20). Ta nadzwyczajna sytuacja sprzyja, aby nasze rodziny stawały się coraz bardziej domowymi Kościołami. Modlitwa w imię Jezusa ma wielką moc. Proszę o uczestnictwo w Eucharystii transmitowanej w mediach.