OGŁOSZENIA - X Niedziela Okresu Zwykłego – 9 czerwca 2024 r.

1. Przypominamy, że do 1 września włącznie w niedzielę nie ma Mszy o g. 18.00, zamiast niej jest Msza św. o g.20.00!

2. Dziś zbiórka do puszek na rzecz dzieci ulicy z fundacji Barkot w Etiopii, którą prowadzi polska misjonarka Magda Soboka.

3. Zapraszamy do kina Helios na film "Wolni. Podróż do wnętrza" w poniedziałek 10 czerwca o 19.30. Na hasło „parafia” cena biletu 15 zł.

4. Centrum Edukacyjno-Formacyjne Diecezji Bydgoskiej zaprasza w środę, 12 czerwca, o g.18.00 na wykład abp. Georga Gänsweina, sekretarza Benedykta XVI, zatytułowany „Obraz Kościoła w nauczaniu Benedykta XVI.

5. W czwartek nabożeństwo fatimskie o g.17.00 w łączności z nabożeństwem czerwcowym.

6. W piątek 14 czerwca wspominamy patrona diecezji bł. bp. Michała Kozala.

7. Zapraszamy w sobotę 15 czerwca na g.15.00 do Auli Szkoły Pomnika Jana Pawła II w przy ul. Nowodworskiej na spotkanie organizacyjne Akademii Familijnej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.

8. W sobotę 15 czerwca, Duszpasterstwo Powołań zaprasza na pieszą pielgrzymkę do Górki Klasztornej.

9. Stowarzyszenie „Chór Kameralny Akolada" w Bydgoszczy organizuje 15 i 16 czerwca Ogólnopolski Konkurs i Festiwal Chóralny „Musica in Urbe" (Muzyka w mieście). W ramach tego wydarzenia, w niedzielę 16 czerwca podczas Mszy św. o g.12.00 mieliśmy gościć w naszej parafii Chór Collegium Cantorum z Chełmna. Ze względu na chorobę dyrygenta, nię będzie wystepu chóru z Chelmna

10. Parafialny Zespół Caritas zaprasza 25 czerwca na pielgrzymkę do Szafarni i Brodnicy. Koszt 130 zł. przedpłata 50 zł. Zapisy w poniedziałki od 16.30 do 17.30 w sali za biurem parafialnym.

11. Z prasy polecamy Przewodnik Katolicki, Rycerz Niepokalanej oraz Mały Przewodnik dla dzieci. W Przewodniku: W ciągu zaledwie pięciu lat o pięć procent wzrosła w Polsce liczba osób deklarujących się jako niewierzący. Jeśli to tempo się utrzyma (o ile nie wzrośnie), Kościół stanie wobec poważnego wyzwania. Dlaczego uroczystość NSPJ została umieszczona w kalendarzu w piątek po zakończeniu oktawy Bożego Ciała? Dlaczego Jezus wskazał św. Małgorzacie właśnie ten dzień. Rozmowa z abp. Józefem Kupnym, wiceprzewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski o recepcie na kryzys wiarygodności Kościoła oraz koniec Poczty, jaką znamy.

12. W ostatnich dniach zmarły śp.: Zofia Dahms i Eugenia Wdowicka. Po długiej i ciężkiej chorobie, 3 czerwca zmarł ks. Maciej Chmielewski, proboszcz parafii św. Jakuba Mniejszego Apostoła w Dąbrówce Nowej i egzorcysta diecezji bydgoskiej. Polećmy ich we wspólnej modlitwie. Dobry Jezu…