OGŁOSZENIA – Wniebowstąpienie Pańskie 21.05.2023 r.

1. Gościmy dziś ks. Romana Sosnowskiego proboszcza parafii św. Brata Alberta w Występie k. Nakła, który po Mszy św. będzie kwestować na budowę kościoła.

2, W piątek 26 maja o g.17.00 w katedrze odbędą się święcenia prezbiteratu dla diakona ze Zgromadzenia Ducha Świętego i diakona diecezjalnego Alberta Grudzki. Kandydatów do święceń polecamy modlitwie.

3. W sobotę 27 maja zapraszamy na diecezjalne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego od 19.30 do 24.00 w kościele św. Jadwigi Królowej.

4. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Warto pamiętać, że uroczystość ta kończy okres Wielkanocy i że jest to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. W naszej parafii o g.12.00 uroczystość I Komunii Świętej. Spowiedź dzieci, rodziców i bliskich w piątek o g.18.30.

5. Rocznica I Komunii w niedzielę 4 czerwca o g.10.30. Okazja do spowiedzi w I piątek od g.17.00 do 18.00.

6. Parafia św. Wincentego a Paulo zaprasza na X Festiwal Nowe Spojrzenie, który odbędzie 28 maja przy bazylice, oprócz koncertów, atrakcji dla dzieci i strefy gastronomicznej będzie również możliwość poznania wspólnot działających na terenie naszej diecezji. Szczegóły na stronie nowespojrzenie.art.

7. Zapraszamy na Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Wyruszy 11 czerwca pod halsem „Dzieci Przyszłością Narodu”. Rozpocznie się Mszą Świętą w katedrze o g.12.30. Następnie przemarsz do Bazyliki św. Wincentego a Paulo, gdzie zakończy się festynem rodzinnym.

8. Stowarzyszenie "Alwernia" zaprasza rodziców na bezpłatne warsztaty o komunikacji, a dzieci na zajęcia twórcze. Pierwsze spotkanie 30 maja. Szczegóły na plakacie.

9. Uczestników pielgrzymki do Wilna zapraszamy do uiszczenia opłaty do 29 maja.

10. Zachęcamy do wsparcia Inicjatywy Obywatelskiej Chrońmy Dzieci. Karty do podpisów wyłożone są na stoliku prasowym. Zebrane podpisy, zebrane w swoim środowisku można przynieść do biura parafialnego.

11. Dziękujemy Drogim Parafianom jak i Przyjaciołom naszej parafii, którzy wspierają ją ofiarą podczas Mszy św. czy też przelewem na konto bankowe czy poprzez ofiaromat. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Polecamy Przewodnik Katolicki, a w nim: Co wiemy o niebie, do którego wstąpił Jezus? Społeczeństwo dojrzałości - o wynikach badań nad obecnym stosunkiem do Ukraińców w Polsce oraz rozmowa o rozliczeniu się młodej kobiety ze swoją matką, żalach i oczekiwaniach w relacji i przeciwstawnych potrzebach matki i córki. Za tydzień Przewodnik z dodatkiem „5 minut z Bogiem na czerwiec” w cenie 10 zł.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Aniela Graniczna, Czesława Kiciak, Marcin Czarnecki. Dobry Jezu