OGŁOSZENIA – Uroczystość Chrystusa Króla 20 listopada 2022 r.

1. Zapraszamy dziś na międzyparafialne wyjście do kina na g.19.15 do kina Helios na film „Prorok” o bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim. Cena biletu na hasło „parafia” 15 zł.
2. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. W sobotę na Mszy Świętej wieczornej – poświęcenie świecy roratniej, wieńca adwentowego oraz opłatków.
3. Zapraszamy na katedralne rozważanie adwentowe podczas sobotnich nieszporów o g.17.15 z kazaniem bp Krzysztofa Włodarczyk „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
4. Opłatki wigilijne i świece „Caritas" będzie można nabywać od pierwszej niedzieli Adwentu po Mszy św. w sali za biurem parafialnym. Cena świecy dużej to 18 zł, a małej 10 zł. Przy okazji będzie można zaopatrzyć się w Ewangeliarz na 2023 r.
5. Już dziś zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które od IV Niedzieli Adwentu będzie głosił paulin o. Marcin Ciechanowski.
6. W sobotę o g.16.00 spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania w kościele.
7. Dziękujemy za ofiary na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii. Informujemy, że przystępujemy do remontu węzła cieplnego w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają naszą parafię duchowo i materialnie. Dziękujemy również za ofiary na rzecz Kościoła prześladowanego, na rzecz Ukrainy zebraliśmy 3591 zł.
8. Polecamy lekturę prasy. W Przewodniku: Powrót Króla. Dlaczego nie należy się bać końca świata. Po co Kościołowi dyplomacja? Czy Stolica Apostolska angażuje się w politykę? Dlaczego w Czecha i we Francji rodzi się więcej dzieci, a w Polsce nie? Oraz dlaczego problem wykorzystania seksualnego nie jest jeszcze w Polsce traktowany jako problem społeczny? Za tydzień w Przewodniku modlitewnik „5 minut z Bogiem” na grudzień.
9. W ostatnich dniach odeszli śp. Mirosława Tobolewska, Zygfryd Szukaj, Sławestianna Kaczmarek. Dobry Jezu...