OGŁOSZENIA – XXXIII Niedziela Zwykła 13 listopada 2022 r.

1. Dziś dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz Ukrainy.
2. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 20 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W sobotę po Mszy św. o g.18.00 ponowimy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
3. Decyzją papieża Franciszka Światowy Dzień Młodzieży na szczeblu diecezji przeżywany jest w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym duchu – po raz trzeci – przeżywać będziemy Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej. Trzy dni warsztatów, ciekawe tematy, integracja i modlitwa. Zapraszamy od 18 do 20 listopada. Szczegóły na stronie: www.mlodziezbydgoszcz.pl.
4. Msza św. w intencji pracowników kolejnictwa, emerytów, rencistów i ich rodzin sprawowana będzie w niedzielę 20 listopada o g.10.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
5. W środę 16 listopada odpust w parafii MB Ostrobramskiej. Suma odpustowa o g. 18.00.
6. W czwartek 17 listopada kolejne spotkanie dla kobiet. Msza św. o g.18.30, a następnie na plebani warsztaty z florystką: Jak wykonać wieniec adwentowy.
7. W sobotę 19 listopada g.11.00 odbędzie się spotkanie grupy parafialnej Rodzin Szensztackich z s. Olgą. Animatorzy zapraszają członków wspólnoty oraz osoby zainteresowane.
8. Zbiórka w ramach akcji “Makulatura na Misje” odbędzie sie w dniach od 17 do 20 listopada na placu przy kościele MB Ostrobramskiej!!!
9. Zapraszamy na międzyparafialne wyjście do kina w niedzielę 20 listopada na g.19.15 do kina Helios na film „Prorok” o bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim. Cena biletu na hasło „parafia” 15 zł.
10. W dniach 18-20 listopada odbędą się już trzecie Warsztaty Muzyki Liturgicznej pod hasłem "Czekając na powtórne Jego przyjście", które będą miały miejsce przy Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Piaskach. Dla członków naszej parafii termin zgłoszeń udziału w Warsztatach przedłużono do 16 listopada. Szczegóły zamieszczono na stronie internetowej.
11. Za tydzień kolekta na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii. Przypominamy, że przy konfesjonale przy wejściu na chór został zainstalowany ofiaromat, w którym można złożyć ofiarę kartą bankową lub telefonem. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają naszą parafię duchowo i materialnie.
12. Polecamy lekturę prasy. W Przewodniku Katolickim: Co zrobić z apostatą? Słowacki śpiewałby Sanah. Przygotowując się na świąteczną gorączkę zakupów lub liczne kuszące nas na co dzień okazje, warto odświeżyć wiedzę na temat różnych technik wpływu społecznego. Ponadto polecamy L`Osservatore Romano
13. W ostatnich dniach odeszli śp. Maria Stolp i Henryk Stefaniak. Dobry Jezu.