OGŁOSZENIA – XXV Niedziela Zwykła 18 września 2022 r.

1. Z racji niedzieli inwestycyjnej składamy serdeczne podziękowana wszystkim, którzy wspierają nasza parafię modlitwami  i ofiarami.

2. Spotkanie dla rodziców i dzieci klas 3 przygotowujący się do pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w środę 21 września, a dla klas 2 w czwartek 22 września, o godz. 19.00 w kaplicy św. Kazimierza.

3. Spotkanie dla uczniów klas VII i VIII i rodziców, w związku z przygotowaniem do bierzmowania, odbędzie się w sobotę po wieczornej Mszy Świętej w Kościele.

4. Katechezy przedmałżeńskie w Bydgoszczy organizowane są w parafii św. Maksymiliana Kolbego oraz w DA „Martyria”. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z informacjami na plakatach i stronie internetowej.

5. Caritas naszej diecezji prosi o wsparcie dla punktu pomocy dla bezdomnych przy ul. Drukarskiej. Przy okazji porządków w szafach, proszą o czystą męską bieliznę i ubrania. Zbiórka ma miejsce w poniedziałki od 17.00 do 18.00 w sali za biurem parafialnym. Bóg zapłać wszystkim, którzy dotychczas włączyli się w to dzieło.

6. W ramach pielgrzymki diecezjalnej na Jasną Górę i Lichenia, parafialny Caritas zaprasza 20 i 21 października do wspólnego wyjazdu. Koszt to 170 zł – w cenę wliczony jest nocleg. Zapisy w poniedziałki od g.17.00 do 18.00 w sali za biurem parafialnym.

7. W najnowszym Przewodniku: Słuchanie, to podstawa komunikacji – od czego zacząć?, spełnienie marzeń, które mogą odmienić życie innych, wywiad o sytuacji kościoła z bp Czesławem Kozon, oraz relacja z filmu „Orlęta. Grodno ‘39”, który ostatnio trafił do kin.

8. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty odeszła śp. Irena Białkowska – mama księdza Marka Białkowskiego CM . Dobry Jezu…