OGŁOSZENIA – XXIV Niedziela Zwykła 11 września 2022 r.

1. Zapraszamy na odpust parafialny, który przeżywać będziemy 12 września. Suma odpustowa w wigilię uroczystości dziś o g. 18.00. Modlitwie przewodniczyć będzie bp Krzysztof Włodarczyk, który udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Msze św. w dzień odpustu o 7.00, 8.00 i 18.00.

2. Nowy rok katechetyczny rozpoczął przygotowania do I Komunii św. Spotkanie rodziców i dzieci dla klas 3. środa 21 września, a klas 2. - czwartek 22 września, o g. 19.00 w kaplicy św. Kazimierza.

3. We wtorek 13 dzień miesiąca, nabożeństwo fatimskie o g.20.00 w kaplicy.

4. W środę 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy 14 września obchodzić będziemy jako Dzień Modlitw za Ukrainę.

5. „KATECHEZA PRZEDMAŁŻEŃSKA Z KURSEM TAŃCA prowadzonym przez profesjonalnego instruktora rozpocznie się 10 października w parafii św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Liczba miejsc ograniczona. Więcej szczegółów na plakacie i na ulotkach wyłożonych na stoliku prasowym. Katechezę dla narzeczonych proponuje również DA „Martyria”. Więcej o październikowych katechezach, „Co i jak zanim powiesz tak” na stronie internetowej.

6. Caritas naszej diecezji prosi o wsparcie dla punktu pomocy dla bezdomnych przy ul. Drukarskiej. Przy okazji porządków w szafach, proszą nas o czystą męską bieliznę: t- shirty, majtki, skarpety oraz koszule i spodnie. Zbiórka w poniedziałki od 17.00 do 18.00 w sali za biurem parafialnym.

7. Parafialny Oddział Caritas zaprasza 20 i 21 października w ramach pielgrzymki diecezjalnej na Jasną Górę i Lichenia. Koszt 170 zł. Zapisy w poniedziałki od g.17.00 do 18.00 w sali za biurem parafialnym.

8. Zapraszamy do uczestnictwa w XII edycji Projektu Kostka, który odbędzie się w dniach 16-18 września, na Hali Złotowianka w Złotowie. Szczegóły na mediach społecznościowych „Projekt Kostka" - Chrześcijański Festiwal Muzyczny dla młodzieży

9. W najnowszym Przewodniku: Żałoba bez przygotowania. Rozmowa o rodzinach, które zmagają się z traumą śmierci samobójczej bliskiego, poczuciu ulgi, które bywa trudniejsze niż żal, i dzieciach, które chcą odebrać sobie życie. Walka z wiatrakami? Część rodziców podejmuje decyzję: nasze dziecko nie będzie miało smartfona – i chociaż jest ona słuszna, bywają w niej osamotnieni. Czy walka ze smartfonem w ręku dziecka jest z góry skazana na niepowodzenie? Czy sekularyzacja może okazać się szansą dla ewangelizacji.

10. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty odeszli śp. Józef Szmołda, Celina Tomaszewska, Anna Gralak, Zbigniew Sucharski, Bogdan Kowalski, Krzysztofa Bączkowska. Dobry Jezu…