OGŁOSZENIA – XXIII Niedziela Zwykła 4 września 2022 r.

1. Zapraszamy na odpust ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości do bydgoskiej katedry. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. W dzień odpustu we wtorek 8 września Msze Święte w katedrze będą o g. 12.00 i 18.00.

2. Od poniedziałku 5 września wraca Msza św. o g. 7.00 i zwykłe godziny biura parafialnego.

3. Zapraszamy na odpust parafialny, który przeżywać będziemy 12 września. Suma odpustowa w wigilię uroczystości w niedzielę 11 września o g. 18.00. Modlitwie przewodniczyć będzie bp Krzysztof Włodarczyk, który udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

4. Błogosławieństwo przyborów szkolnych uczniów klas pierwszych w niedzielę 11 września podczas Mszy Świętej o g.10.30.

5. Próby dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek, środę i piątek po Mszy Świętej wieczornej. Okazja do spowiedzi codziennie 15 minut przed Eucharystią, a w piątek od godziny 17:00 oraz po Mszy Św. wieczornej. Na poniedziałkową próbę prosimy zabrać ze sobą książeczki.

6. Polecamy lekturę prasy katolickiej. W Przewodniku Katolickim: Jak to się stało, że bardzo ubogi chłopiec z włoskiej, górskiej wioski, w dodatku syn lewicowca, trafił na tron św. Piotra, a w końcu na ołtarze? Dziś beatyfikacja Jana Pawła I. Z badań wynika, że powodem odejścia Polaków z Kościoła nie są jedynie zmiany społeczno-kulturowe. Wraz ze zmianami zanikają dotychczasowe sposoby przekazywania wiary kolejnym pokoleniom. Czy ludzie szukają w Kościele odpowiedzi na ważne dla siebie pytania? Motywacja do nauki – skąd ją wziąć? Jest również do nabycia Rycerz Niepokalanej.

7. W ostatnich dniach z naszej wspólnoty odeszli śp. Janusz Janas i Witold Lasota. Dobry Jezu….