OGŁOSZENIA – Święto Chrztu Pańskiego

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Zgodnie z tradycja śpiewanie kolęd trwa do 2 lutego, czyli do święta Matki Bożej Gromnicznej, które wiąże się z Bożym Narodzeniem.
2. Trwa kolęda przeżywana w dwojakiej formie. Zapraszamy na Msze św. kolędowe w intencji parafian o g.18.00. Dziękujemy za ponad 100 zaproszeń na kolędę indywidualną. Plan spotkań kolędowych opublikowano na plakatach oraz na stronie internetowej. Na stronie zamieszczono również plik do pobrania z modlitwą rodzinną z okazji Świąt Bożego Narodzenia po spotkaniu kolędowym w kościele. Dziękujemy za ofiary kolędowe.
3. W naszym dekanacie trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu w monstrancji z Medjugorie, która jest jedną z „Gwiazd na Płaszczu Matki Bożej”. Od 12 do 19 stycznia będzie w naszej parafii na zakończenie modlitwy kolędowej. Zapraszamy w środę 12 stycznia na Eucharystię o godz. 18.00 połączoną ze świadectwem pana Mariusza Drapikowskiego – autora monstrancji. Adoracja w środę, czwartek i piątek będzie trwała do g.20.00. W czwartek rozpocznie się po Mszy o g.8.00 różańcem animowany przez Wspólnotę Żywego Różańca, o g.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o g.15.30 Msza św., a po niej adoracja do g.18.00, po Mszy kolędowej adoracja do g.20.00, animowana przez zespół młodzieżowy. W piątek adoracja od g.8.30 do Mszy o g.15.30, po Mszy kolędowej adoracja do g.20.00 animowana przez Wspólnotę „Nowe Przymierze”. W sobotę adoracja od 8.30 do 18.00, w niedzielę pomiędzy Mszami oraz od g.17.00 do 18.00.
4. W niedzielę 16 stycznia Domowy Kościół zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o g.10.30. Po adoracji spotkanie kolędowe w kawiarence.
5. Biuro parafialne będzie czynne od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.30-17.30.
6. Za tydzień III niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii.
7. Polecamy prasę. W Przewodniku: Po co Jezus przyjął chrzest? Kolędę dzwonów znają wszyscy Amerykanie, ale ona tak naprawdę nazywa się Szczedryk i skomponował ją Mykoła Łeontowycz. Media podały, że w noc sylwestrową ktoś zniszczył figurkę Dzieciątka Jezus z szopki stojącej przez łódzką katedrą, jeśli ktoś ma problem z Kościołem, dlaczego agresję kieruje na figurę… dziecka? To, co spotyka Franciszka, to nie jest już krytyka, ale ślepa nienawiść. Trudno sobie wyobrazić, żeby trwać w Kościele, nienawidząc Piotra. Początek roku to zwykle moment wyznaczania celów, robienia postanowień. Kluczowa jest tu motywacja, czyli coś, co napędza nas do działania. Polecamy Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.
8. Bożemu miłosierdziu zawierzmy śp. Irenę Karólak. Dobry Jezu...