OGŁOSZENIA – Uroczystość Chrystusa Króla 21 listopada 2021 r.

1. Dziś w kościołach w całej Polsce zbiórka do puszek na rzecz imigrantów. Zebrane środki zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych Caritas Polska. Dziękujemy za złożone ofiary na rzecz Kościoła Prześladowanego przed tygodniem zebraliśmy 2601,75 zł.
2. Dziękujemy również za ofiary na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii. Dziękujemy za ofiary składane indywidualnie jak i na konto.
3. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. W sobotę na Mszy Świętej wieczornej – poświęcenie świecy roratniej, wieńca adwentowego oraz opłatków.
4. Opłatki wigilijne i świece „Caritas" będzie można nabywać od pierwszej niedzieli Adwentu po Mszy św. w sali za biurem parafialnym. Przy okazji będzie można zaopatrzyć się Ewangeliarz na 2022 r.
5. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi kampanię SOS dla Ziemi Świętej. Zakup wyrobów z drewna oliwnego, wykonanych przez chrześcijan z Betlejem takich jak różańce, krzyże, figurki świętych, szopki betlejemskie, ozdoby bożonarodzeniowe, świecznik na stół świąteczny daje im pracę i pomaga godnie żyć. Zapraszamy na kiermasz ich wyrobów w naszej parafii 27 i 28 listopada.
6. Już dziś zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które od II Niedzieli Adwentu będzie głosił ks. Andrzej Marmurowicz.
7. Katecheza przedmałżeńska rozpocznie się w sobotę, 27 listopada, w parafii św. Stanisława na Siernieczku. Początek kursu, który poprowadzi ks. Zbigniew Zabiszak, w salce katechetycznej na plebanii o g.19.00.
8. Polecamy lekturę prasy. W Przewodniku: Jezus, inny król. Jak rozumieć dziś Jego królowanie? Dziesięć zasad konstruktywnej kłótni. „My nie uczestniczymy w procederze przekraczania granicy ani tego nie ułatwiamy. To, co robimy, to dajemy chleb głodnym” - mówi br. Cordian Szwarc, który z ramienia Caritas przebywa na granicy z Białorusią. Widząc złożoność sytuacji, zastanawiamy się, jak jako Caritas Polska możemy pomóc? Trwa atak państwa na państwo. Sceny z białoruskiej granicy przywodzą skojarzenia z 1944 r., kiedy to szturmujący powstańcze barykady okupanci pędzili przed czołgami cywilną ludność. Dziś nie popełniają jej hitlerowcy, lecz ci, którzy przypędzili na granicę tłumy migrantów ze Wschodu”. Za tydzień modlitewnik „5 minut z Bogiem” na grudzień.
9. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Helenę Wagner, Marię Porę, Kazimierza Borlik, Zofię Jurkiewicz, Artura Ziniewicza, Jana Skamira. Dobry Jezu…