OGŁOSZENIA – XXXIII Niedziela Zwykła 14 listopada 2021 r.

1. Dziś dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz chrześcijan Libanu.
2. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 21 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W sobotę po Mszy św. o g.18.00 ponowimy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
3. W Niedzielę Chrystusa Króla w kościołach w całej Polsce odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz imigrantów. Zebrane środki zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych Caritas Polska na terenach przygranicznych oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
4. Zapraszamy do wzięcia udziału w II Forum Młodych Diecezji Bydgoskiej ,,Pobudka!", które odbędzie się od 19 do 21 XI. Kulminacyjnym momentem Światowego Dnia Młodzieży w wymiarze diecezjalnym będzie Eucharystia w katedrze w niedzielę 21 listopada o godz. 12.30, której przewodniczyć będzie bp Krzysztof Włodarczyk.
5. Za tydzień w niedzielę w roku jubileuszu 25-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich Mszę św. w intencji pracowników kolejnictwa, emerytów, rencistów i ich rodzin celebrować bp Krzysztof Włodarczyk o g.10.30 w kościele NSPJ.
6. We wtorek 16 listopada odpust w parafii MB Ostrobramskiej. Suma odpustowa o g. 18.00.
7. W czwartek 18 listopada kolejne spotkanie dla kobiet. Msza św. o g.18.30, a następnie na plebani spotkanie z psycholog na temat asertywności na plebanii.
8. Katecheza przedmałżeńska w naszym dekanacie rozpocznie się w sobotę, 27 listopada, w parafii św. Stanisława Bpa i M. na Siernieczku. Początek kursu, który poprowadzi ks. Zbigniew Zabiszak, w salce katechetycznej na plebanii o godz. 19.00.
9. W parafii Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy Opławcu w każdy trzeci piątek miesiąca o g.18.30 odbywają się wykłady multimedialne o błogosławionym kard. Stefanie Wyszyńskim, które prowadzi ks. prof. Bogdan Czyżewski.
10. Za tydzień kolekta na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii. Dziękujemy za ofiary składane indywidualnie jak i na konto.
11. Od 12 listopada w kinach można oglądać film „Nędzarz i madame”, opowiadający o burzliwych losach Adama Chmielowskiego, który poświęca wszystko, by stać się Bratem Albertem. W przypadku Chmielowskiego jest to życie barwne, pełne zwrotów i dylematów. O filmie "Nędzarz i madame" Witolda Ludwiga w Przewodniku Katolicki pisze Szymon Bojdo.
12. Polecamy lekturę prasy. W Przewodniku Katolickim: Kim był katolicki ksiądz, którego hitlerowcy zaledwie trzy lata po święceniach skazali na śmierć? Niezwykła historia ks. Jana Machy, który za tydzień zostanie ogłoszony błogosławionym. Osoby rozwiedzione to nie katolicy drugiej kategorii. Badania pokazują, że większość rodziców nie rozmawia z dziećmi na temat rzeczywistości wirtualnej, jak to zmienić i jak pomóc młodym. Za tydzień będzie można zakupić kalendarz misyjny z Kazachstanu wspierający misjonarza z naszej diecezji ks. Artura Zarasia.
13. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Jana Kaweckiego i Wandę Olędzką. Dobry Jezu…