OGŁOSZENIA – XXVIII Niedziela Zwykła 10 października 2021 r.

1. Dziękujemy za wsparcie Dzieła III Tysiąclecia poprzez ofiarę do puszek.

2. Bp Krzysztof Włodarczyk zaprasza: na inaugurację - SYNODALNOŚĆ W DIECEZJI BYDGOSKIEJ, która odbędzie się 16 X w Katedrze o g. 18.00 oraz na diecezjalne dziękczynienie za Beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego 24 X w Katedrze Bydgoskiej o g. 11.00.

3. W środę 13 dzień miesiąca, nabożeństwo fatimskie w połączeniu z różańcem o g.17.30.

4. Można już składać wymienianki za zmarłych. Jednorazowe to dobrowolna ofiara, a roczne po 10 zł od imienia lub nazwiska. Kartki wyłożone są na stoliku prasowym.

5. Nabożeństwa różańcowe o g. 17.30. Dla dzieci we wtorek i piątek o g. 17.00.

6. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” zaprasza na kurs przedmałżeński. „Co i jak, zanim powiesz TAK” – 15-17 X oraz 5-7 XI. Szczegóły i zapisy na stronie: www.coijak.org.pl

7. Również Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do skorzystania z weekendu dla narzeczonych 15 i 16 października, prowadzonego metodą warsztatową. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.

8. Zapraszamy do udziału w obchodach Dnia Dziecka Utraconego. W piątek 15 X o g.16.00 modlitwa przygotowana przez rodziców po stracie przy Grobie Dziecka Utraconego na cmentarzu przy ul. Wiślanej, a o g.18.30 w kościele św. Jadwigi Królowej Msza św. w intencji zmarłych dzieci i osieroconych rodzin.

9. Spotkania wspólnoty SYCHAR, dla małżeństw z trudnościami i poważnymi kryzysami mają miejsce w każdy trzeci czwartek miesiąca w parafii Świętej Trójcy. Najbliższe spotkanie 21 października. O g.18.00 Msza św., a po niej spotkanie w domu katechetycznym.

10. Zapraszamy na katechezy biblijne ,,Na drogach wiary z Szymonem Piotrem", które głosi biblista ks. Paweł Podeszwa w parafii pw. Św. Antoniego z Padwy. Pierwsza katecheza w czwartek, 14 października, o g.19.00 „Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił." Plan katechez podano na plakacie.

11. Duszpasterstwo Akademickie Stryszek, działające przy bazylice św. Wincentego a Paulo, zaprasza studentów. Szczegółowe informację o działalności duszpasterstwa można znaleźć na facebook u, na plakacie oraz na ulotkach wyłożonych na stoliku prasowym.

12. Zapraszamy na spotkanie dla kobiet, która odbędzie się w czwartek 21 października. Początek o g.18.00 w kaplicy adoracją Najświętszego Sakramentu, o g.18.30 Msza św, a później spotkanie na plebanii z kosmetyczką o jesiennej pielęgnacji skóry.

13. Za tydzień kolekta na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii. Bardzo dziękujemy za modlitwę oraz ofiary spływające zarówno na tacę, w formie indywidualnej jak i na konto parafialne.

14. Polecamy lekturę prasy. W Przewodniku Katolickim: relacja z pobytu w naszej parafii bp Krzysztofa Włodarczyka z okazji Niedzieli św. Franciszka, Różaniec. Modlitwa ewangeliczna, Synod może nas ponownie nauczyć słuchać, a wizyta ad limina nie jest wezwaniem na dywanik – wywiad z abp Stanisławem Gądeckim. Ataki na papieża – gdzie tkwi problem? Ponadto polecamy Mały Przewodnika Katolicki dla dzieci oraz Rycerz Niepokalanej.