OGŁOSZENIA – XVI Niedziela Zwykła 18.07.2021 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w czwartek święto Świętej Marii Magdaleny, w piątek święto Świętej Brygidy, patronki Europy, a w sobotę wspomnienie św. Kingi.

2. Niedziela 25 lipca obchodzona będzie w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Podczas Mszy Świętych, podczas modlitwy wiernych pragniemy, zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy przeprowadzona będzie zbiórka na rzecz poszkodowanych.

3. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 1 sierpnia. Składane przy tej okazji ofiary wesprą fundusz ministrancki.

4. Bardzo dziękujemy za złożone dziś ofiary na cele remontowo-inwestycyjne. Dziękujemy również za ofiary składane indywidualnie jak i na konto.

5. Podczas wakacji biuro parafialne czynne jest w poniedziałek i czwartek od g.16.30 do 17.30. W środę ze względu na dyżur spowiedniczy w katedrze, czynne po wieczornej Mszy św. tak długo jak są petenci.

6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza od 31 VIII do 3 IX na pielgrzymkę na Jasna Górę, do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Krakowa i Zakopanego. Koszt 580 zł. Zapisy w poniedziałki i czwartki od g.17.00 do 18.00 w sali za biurem parafialnym. Przedpłata 100 zł.

7. Stowarzyszenie Alwernia zaprasza rodziców i opiekunów wraz z dziećmi do wzięcia udziału w projekcie „Świadomi Rodzice – Szczęśliwe Dzieci”. Jeden dzień warsztatowy dla rodziców i 5 dni warsztatowych w Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku dla dzieci w miesiącu sierpniu. Szczegóły na plakacie.

8. Polecamy Przewodnik Katolicki i L'Osservatore Romano. Za tydzień w Przewodniku: modlitewnik 5-minut z Bogiem na sierpień. W Przewodniku: Zabicie człowieka jako prawo człowieka - Parlament Europejski opowiedział się przeciwko nienarodzonym, jednocześnie odrzucając prawo lekarzy do sprzeciwu sumienia. Historia pochodzącego z Bydgoszczy ks. Stanisława Streicha to gotowy scenariusz na film o świętości i męczeństwie. W Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych 5 lipca zostało złożone positio ks. Streicha, zamordowanego przez komunistycznego zamachowca w 1938 r. w Luboniu podczas Mszy św. Rzeź Wołyńska - jak wracać do tamtych zdarzeń i unikać podsycania narodowej wrogości? Seriale groźne dla zdrowia? Co właściwie jest złego w obejrzeniu całego sezonu za jednym razem raz w miesiącu?