Samolotowa Pielgrzymka Katalonia – Barcelona – Costa Brava – [8 dni] 25.09 – 02.10.2021

DZIEŃ 1 MONTSERRAT Zbiórka uczestników przed Parafią, transfe rna lotnisko Okęcie w Warszawie, odprawa bagażowa o godz. 07.05 i wylot do Barcelony o godz. 09.05, przylot na lotnisko Barcelona El Prato godz. 12.20, odbiór bagażówi przejazd na Montserrat, monumentalny i rozległy masyw górski o stromych ścianach i szczytach przypominających iglice i baszty. Stojąc u podnóża, trzeba mocno zadzierać głowę, by wśród pionowych ścian dostrzec położony na wąskiej półce skalnej (721m n. p. m.) słynny klasztor benedyktynów - główne sanktuarium Maryjne Katalonii. Zwiedzanie sanktuarium z figurką La Morenety - Czarnej Madonny - patronki Katalonii. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2 TARRAGONA – POBLET  Śniadanie i przejazd do Tarragony słynnej z wielu starorzymskich zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer promenadą Balcón del Mediterráneo nad urwistym brzegiem do Passeig Arqueologic ze starożytnym amfiteatrem i areną, na której odbywały się wyścigi rydwanów. Zwiedzimy też romańsko-gotycką katedrę, której początki sięgają XII wieku oraz zobaczymy El Puente del Diablo – dawny akwedukt rzymski. Następnie przejazd Poblet, gdzie zwiedzimy Królewski Klasztor Najświętszej Marii Panny. To XII-wieczne opactwo cysterskie wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3  BESALU – EL FAR – RUPIT Po śniadaniu czeka nas przepiękna wycieczka do dwóch średniowiecznych katalońskich miasteczek. Besalu – kluczowe miejsce na szlaku romańskich zabytków Katalonii. Spacer po tej malowniczej miejscowości pozwala poznać uroki średniowiecznej osady. Zobaczymy krzywy most warowny z XII na rzece Fluvia, Bramę Mostową, gdzie w średniowieczu pobierano myto, oraz kościoły Sant Pere i Santa Maria. Następnie przejazd do Sanktuarium El Far, zwiedzanie oraz podziwianie jednego z najpiękniejszych widoków panoramicznych Katalonii. Kolejnym punktem programu będzie miasteczko Rupit. To wyjątkowo urocze miasteczko. Wejście do miasta prowadzi przez most wiszący nad niewielką rzeczką. Z mostu jest widok na zamek z X w. Spacer wąskimi brukowanymi uliczkami, po drodze domy z kamienia i place z podcieniami, które przenoszą nas w czasy średniowiecza. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 GIRONA – RIELLS Śniadanie, po którym przejazd do Girony, nazywanej Florencją Katalonii - pięknego i bardzo atrakcyjnego katalońskiego miasta, które pozwala podziwiać przyjezdnym centrum złożone z zabytków zbudowanych przez Rzymian, Żydów i Arabów. Spacer po starym mieście otoczonym średniowiecznymi murami obronnymi. W programie m.in. największa na świecie jednonawowa gotycka katedra, do której prowadzą wspaniałe XVII-wieczne barokowe schody, XIV-wieczny kościół Sant Felix – najbardziej rozpoznawalny obiekt w mieście, wzniesiony w miejscu starych katakumb, najlepiej zachowane łaźnie w całej Hiszpanii, łączące architekturę arabską i romańską, dzielnica żydowska. Kolejnym punktem będzie Sant Miguel del Fai, klasztor Benedyktynów, położony w miejscowości Riells, którego budowę szacuje się na 997 rok. Po drodze wodospady, jaskinie oraz przepiękne widoki.Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5 POBYT na COSTA BRAVA – WYPOCZYNEK NAD MORZEM Pobyt na Wybrzeżu Costa Brava, korzystanie z atrakcji hotelowych i plażowanie. Śniadanie bufet i obiadokolacja. Możliwe również wycieczki fakultatywne – dodatkowo płatne:

WYCIECZKA STATKIEM DO TOSSA DE MAR Rejs statkiem wzdłuż wybrzeża Costa Brava z Lloret de Mar do Tossa de Mar (urocze średniowieczne miasteczko, malownicze mury obronne ,baszty i wieżyczki na klifie, wąskie brukowane uliczki, skaliste zatoczki). Zwiedzanie miasteczka (płatne dodatkowo – ok.35 €/os.)

KONCERT FLAMENCO Przejazd na koncert flamenco - (płatne dodatkowo 45 €/os.)

DZIEŃ 6  BARCELONA Śniadanie, po którym przejazd do Barcelony. Odbędziemy spacer deptakiem Las Ramblas do dzielnicy portowej z Kolumną Krzysztofa Kolumba. Zobaczymy niesamowite, choć wciąż nieskończone dzieło życia Gaudiego, czyli Katedrę Sagrada Familia, stare miasto z Katedrą Św. Eulalii, kolejny baśniowy wytwór Gaudiego- Park Guell, skąd roztacza się wspaniały widok na całą Barcelonę.Czas wolny.Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7 BARCELONA Po śniadaniu kontynuacja zwiedzania Barcelony - spacer wzdłuż Passeig de Gracia, przy której znajdują się dwa najważniejsze Domy Gaudiego - Casa Mila oraz Casa Batillo, Wzgórze Montjuic ze stadionem olimpijskim oraz średniowieczna dzielnica La Ribera z poświęconym patronce żeglarzy Kościół Santa Maria del Mar, znany m.in. z bestsellerowej powieści Falconesa „Katedra w Barcelonie”. Czas wolny. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8 POWRÓT Po śniadaniu transfer na lotnisko w Barcelonie . Odprawa bagażowa o godz. 11.10i wylot do Barcelony o godz. 13.10.Przylot do Warszawy o godz. 16.15, transfer na miejsce zbiórki, zakończenie pielgrzymki.

Termin: 25.09 – 02.10.2021

Cena pielgrzymki dla grupy: 40 – 45 os. 46 - 50 os. 51 i więcej os. 3590 zł 3490 zł 3440 zł

Zapewniamy:

 Bilety lotnicze (linie rejsowe) wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi (główny- 1 szt. 23 kg, podręczny 8 kg)
 Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
 Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
 Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem wg programu
 Transfery parafia – Lotnisko Okęcie - Parafia
 Opiekę i informację turystyczną pilota
 Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 110EUR/os. ); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:
 dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty
na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1100 zł
program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.