OGŁOSZENIA – I Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021 r.

1. Bóg zapłać za ofiary na rzecz Hospicjów naszej diecezji. Zebraliśmy 5499,51 zł.
2. Dziś po Mszy Świętej o g.10.30 spotkanie rodziców i dzieci w ramach przygotowań do I Komunii.
3. Za tydzień Niedziela „Ad Gentes”, dzień solidarności, modlitwy, postu i ofiar z misjami. Tego dnia zbierane będą do skarbony ofiary na rzecz polskich misjonarzy.
4. W sobotę 6 marca przeżywać będziemy wizytację kanoniczną. O g.18.00 Mszę św. w intencji naszej parafii odprawi bp Jan Tyrawa. Zapraszamy!
5. Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzi ks. Witold Dorsz.
6. Droga Krzyżowa w piątek o g. 8.30 i 17.30. Gorzkie Żale w niedziele o g. 17.15.
7. Od 1 do 4 marca do g.9.00 odbędzie się w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na rzecz misji w Afryce. Zbiórka odbędzie się w godzinach od 17.00 do 17.45, a w czwartek 4 marca od godzinach od 8.00 do 9.00 przy wejściu na plebanię.
8. Dziękujemy Drogim Parafianom jak i Przyjaciołom naszej parafii za ofiary składane na utrzymanie parafii czy podczas Mszy św. czy też przelewem. Wpłata z adnotacją: „darowizna cele kultu religijnego”, umożliwia uzyskanie odliczenia w podatku dochodowym (do wysokości 6% rocznego dochodu). Dziękujemy za dzisiejsze ofiary w ramach składki inwestycyjno-remontowej.
9. Polecamy prasę. W Przewodniku: „Jeśli chcemy wyjść z zagubienia, musimy wyciągnąć ręce do innych lub przyjąć ich pomocną dłoń. Nie bać się własnych słabości i ran” - pisze w pierwszej odsłonie wielkopostnego cyklu jezuita o. Dariusz Napiórkowski. Pentekostalizacja chrześcijaństwa, w czym tkwi problem tego zjawiska - rozmowa z bp. Andrzejem Siemieniewskim. Drugi raz katolik został prezydentem Stanów Zjednoczonych. Dlaczego Kościół katolicki w USA ma z nim kłopot? Cztery ściany smutku - osiowym objawem depresji jest przeżywanie ogromnego i nieadekwatnego poczucia winy. Warto o tym wiedzieć!
10. Miłosierdziu Bożemu polecamy: śp. Leona Kotapkę , Andrzeja Rash, Danutę Wilamowską oraz Andrzeja Łukasiaka. Dobry Jezu...