OGŁOSZENIA – Święto Chrztu Pańskiego

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Zgodnie z tradycja śpiewanie kolęd trwa do 2 lutego, czyli do święta Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.
2. Mając na względzie obowiązujące obostrzenia informujemy, że tegoroczną kolędę przeżyjemy w formie spotkań z wiernymi na Mszy św. w intencji parafian o g.18.00 począwszy od 18 do 29 stycznia. Plan spotkań kolędowych został opublikowany na plakatach oraz na stronie internetowej. Na stronie zamieszczono plik do pobrania z modlitwą rodzinną z okazji Świąt Bożego Narodzenia po spotkaniu kolędowym w kościele parafialnym. Tekst modlitwy wyłożono też na stoliku prasowym.
3. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.30-17.30. Popołudniowa Msza św. o g.15.30
4. W środę 13 dzień miesiąca, nabożeństwo fatimskie  o g. 20.00.
5. Za tydzień III niedziela miesiąca. Składka tradycyjnie przeznaczona jest na cele inwestycyjno-remontowe. Przypominamy, że zmienił się numer konta bankowego naszej parafii. Nowy numer podano na stronie internetowej.
6. Polecamy prasę. W Przewodniku: Jak zmienia się wiara Polaków? Marek Jurek: Skutki narodowego wyparcia, tekst z teologii politycznej. Zabity przez sycylijską mafię 38-letni sędzia Rosario Livatino zapamiętany będzie jako męczennik, a spojrzenie na jego życie i śmierć może nam wiele powiedzieć. 22 grudnia papież zatwierdził dekret uznający jego męczeństwo. W edukacji nastawionej na zdawanie testów i odpowiedzi z klucza brakuje wspierania kreatywności oraz relacji mistrz-uczeń. Fundacja Orszaku Trzech Króli rozpoczęła pierwsze na dużą skalę działania w dziedzinie szkolnictwa. Aby wziąć w nich udział, nie potrzeba nigdzie jechać, ponieważ wszystko dzieje się drogą mejlową. Co jednak ważne, same zadania wykonuje się z dala od ekranu komputera. Polecamy również: Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz L`Osservatore Romano.
7. Bożemu miłosierdziu powierzmy śp. Lidię Kantorowską, Stefana Bondarę, Roberta Mięsikowskiego, Dobry Jezu...