OGŁOSZENIA - Uroczystość Objawienia Pańskiego

1. Msze święte w Uroczystość Objawienia Pańskiego według porządku niedzielnego. Zapraszamy dziś Jezusa do naszego życia i naszych domów. Oznaczmy drzwi literami: C+M+B (skrót od łacińskiego zdania Christus mansionem benedicat - niech Chrystus błogosławi to mieszkanie lub jak podpowiada św. Augustyn: Christus Multorum Benefactor Chrystus dobroczyńcą wielu i piszemy nowy rok. W pobłogosławione kadzidło i kredę możemy się zaopatrzyć dzięki naszym ministrantom. Mamy przy tej okazji możliwość wsparcia ich działalności. Dziękujemy za złożone dziś do puszek ofiary na misje, a na g. 17.00 zapraszamy na świąteczne kolędowanie wraz z Trzema Królami, animowane przez nasz zespół muzyczny i naszego organistę.
2. Mając na względzie obowiązujące obostrzenia informujemy, że tegoroczną kolędę przeżyjemy w formie spotkań z wiernymi na Mszy św. w intencji parafian o g.18.00 począwszy od 18 stycznia do 29 stycznia. Plan spotkań kolędowych został opublikowany na plakatach oraz na stronie internetowej. Na stronie zamieszczono plik do pobrania z modlitwą rodzinną z okazji Świąt Bożego Narodzenia po spotkaniu kolędowym w kościele parafialnym.
3. Polecamy prasę. W Przewodniku Katolickim na niedzielę Chrztu Pańskiego: Jak zmienia się wiara Polaków? Parafia w pandemii. Czy musimy bać się szczepionki? Marek Jurek: Skutki narodowego wyparcia, tekst z teologii politycznej oraz Bazylika pomaga, wciąż trwa pomocowa akcja parafii św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Ponadto polecamy Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz L`Osservatore Romano.
4. Bożemu miłosierdziu powierzamy śp. Henryka Pawlaka, Andrzeja Świło, Czesława Siudowską. Dobry Jezu...