OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Chrystusa Króla

1. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. W sobotę na Mszy Świętej wieczornej – poświęcenie świecy roratniej, wieńca adwentowego oraz opłatków. Po Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, prowadzoną przez nasz parafialny zespół młodzieżowy. Niech czas adoracji, pomoże nam w owocnym przeżyciu adwentu i nowego roku kościelnego.
2. Opłatki wigilijne i świece „Caritas" będzie można nabywać od pierwszej niedzieli Adwentu po Mszy św. w sali za biurem parafialnym. Cena świecy dużej to 15 zł, a małej 6 zł. Przy okazji będzie można zaopatrzyć się Ewangeliarz na 2021 r.
3. Przyjmujemy intencję na 2021 r. Są jeszcze wolne intencje w bieżącym roku w dzień powszedni.
4. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej, afiliowany do Akademii Katolickiej w Warszawie ogłasza nabór na Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej oraz Studium Duchowości Karmelitańskiej. Informacje dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie internetowej www.bydgoskateologia.pl.
5. Dziękujemy za pomoc w naprawie awarii żyrandola. Przed tygodniem w ramach składki inwestycyjnej zebraliśmy 6356 zł. Dziękujemy za ofiary składane indywidualnie jak i na konto parafialne. Informujemy, że zmienił się numer konta. Nowy numer konta bankowego podano na stronie internetowej. Ponadto dziękujemy za korespondencję, która w ostatnich dniach do nas dotarła. W gablocie ogłoszeniowej opublikowaliśmy jej treść.
6. "Tak dla rodziny, nie dla gender". Rusza zbiórka podpisów o wypowiedzenie konwencji stambulskiej. Osoby, które pragną poprzeć tę inicjatywę mogę ze stolika prasowego pobrać listę wzoru podpisów i za tydzień przynieść ją na liturgię. Zachęcamy, by do jej poparcia zaprosić bliskich i przyjaciół.
7. Polecamy lekturę prasy. W Przewodniku: Franciszku, idź i odbuduj Kościół, Media alarmują, że Kościół w Polsce w błyskawicznym tempie traci wiernych. Co faktycznie się dzieje? „Musimy wybudzić Jezusa – fragment nowej książki Joanny Bątkiewicz-Brożek o księdzu Dolindo. O dramacie seksoholików, a także batalia o życie – o tym jak Agata Mróz-Olszewska wraz z mężem, pokazała całemu światu walkę o życie swojej nienarodzonej córki i własne. Za tydzień w Przewodniku Katolickim: modlitewnik 5 minut z Bogiem na grudzień. Polecamy również Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci, L`Osservatore Romano, a także do pobrania za darmo Tygodnik Bydgoski.
8. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Łucję Obolewicz, Janinę Warczak i Marię Gackowską. Dobry Jezu…