OGŁOSZENIA – XXXIII Niedziela Zwykła 15 listopada 2020 r.

1. Dziękujemy za udział w uroczystościach pogrzebowych ks. kanonika Jerzego Tworowskiego. Dziękujemy również za zamówione w jego intencji Msze św.
2. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. W sobotę po Mszy św. o g.18.00 ponowimy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
3. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii. Dziękujemy też za ofiary składane indywidualnie jak i na konto parafialne. Informujemy, że zmienił się numer konta parafialnego. Nowy numer konta bankowego podano na stronie internetowej.
4. W dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym na rzecz chrześcijan Republiki Środkowoafrykańskiej zebraliśmy 1 446,22 zł.
5. W poniedziałek 16 listopada odpust w parafii MB Ostrobramskiej. Suma odpustowa o g. 18.00.
6. Przyjmujemy intencję na 2021 r. Są jeszcze wolne intencje w bieżącym roku w dzień powszedni.
7. Polecamy lekturę prasy. W Przewodniku Katolickim: Co wykrzyczała młodzież w niedawnych protestach ulicznych? Jaki jest mój obraz Boga? Czym jest życie wieczne? Wygląda na to, że uliczne protesty paradoksalnie przyczyniły się do większego nagłośnienia działalności organizacji pomagających kobietom w niechcianej ciąży. Telefony się urywają, a także Jezus w fabryce snów - podwójna opowieść o powołaniu, o kobietach w Kościele, ale też o fałszywym podziale na świat z Bogiem i bez Boga.
8. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Michała Szeliskiego, Michała Obolewicza, Kazimierę Nowicką, Zenona Musiałowskiego i Marię Pawlików. Dobry Jezu…