OGŁOSZENIA – XVII Niedziela Zwykła 2.08.2020 r.

1. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy św. Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

2. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca. W piątek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od g.17.00 do g.18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 17.00, a Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o g. 18.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o g.17.50. Po wieczornej Mszy Wspólnota Nowe Przymierze zaprasza na Adoracją Najświętszego Sakramentu do g.20.00.

4. W duchowej łączności z pątnikami zdążającymi na Jasną Górę, wdzięczni Bogu i Maryi Królowej Polski za 100-lecie zwycięskiej bitwy warszawskiej zapraszamy na XXXI Pielgrzymkę Maksymiliańską w intencji otrzeźwienia Narodu. Rozpoczęcie w kościele Najśw. Serca P. Jezusa na Pl. Piastowskim, w piątek, 14.08. o g.15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, po czym wymarsz do kościoła św. Maksymiliana na Osowej Górze i tam Msza Święta odpustowa o g.18.00. Serdecznie zapraszamy!

5. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe. Dziękujemy za ofiary składane indywidualnie jak i na konto. Mamy już prawie ukończone parkingi oraz oświetlenie przy schodach. W najbliższych dniach czeka nas odbiór techniczny windy!

6. Przypominamy, że podczas wakacji biuro parafialne czynne jest w poniedziałek i czwartek od g.16.30 do 17.30. W środę - po wieczornej Mszy św. tak długo jak są petenci.

7. Młodzież pragnącą przyjąć 12 września sakrament bierzmowania prosimy o kontakt z biurem parafialnym. Zgłoszenia do 15 sierpnia!

8. Informacje na temat sierpniowych weekendowych kursów przedmałżeńskich zamieszczono na parafialnej stronie internetowej!

9. Polecamy prasę katolicką: W Przewodniku: Rozmowa z Agatą Puścikowską, autorką książki Siostry z powstania, Co komu wolno na Jasnej Górze. Rozmowa o. Samuelem Pacholskim, przeorem klasztoru jasnogórskiego, który kilka lat temu głosił rekolekcje w naszej parafii. Najtrwalsze pomniki francuskiej historii oraz Tomasz Królak o konwencji stambulskiej: W świetle konwencji słowa „ojciec”, „matka”, „płeć”, „małżeństwo” czy „rodzina” nie tylko tracą swoje odwiecznie znaczenie, ale stają się wręcz podejrzane

10. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Sławoja Przybyła, Alicję Wieczorek. Dobry Jezu…