OGŁOSZENIA – XVII Niedziela Zwykła 26.07.2020

1. Dziś z okazji wspomnienia św. Krzysztofa pragniemy po Mszy błogosławić kierowców i ich pojazdy. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczane są na fundusz ministrancki.

2. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Na modlitwę w intencji Ojczyzny zapraszamy podczas nabożeństwa ku czci Niepokalanego Serca Maryi o g.8.30.

3. W niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

4. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe. W ostatnia niedzielę zebraliśmy 8232 zł. Dziękujemy za ofiary składane indywidualnie jak i na konto.

5. Podczas wakacji biuro parafialne czynne jest w poniedziałek i czwartek od g.16.30 do 17.30. W środę czynne po wieczornej Mszy św. tak długo jak są petenci.

6. Caritas parafialna zaprasza 29 lipca na pielgrzymkę: Zamarte, Człuchów, Chojnice. Koszt 80 zł. Zapisy w poniedziałek od g.17.00 do 18.00 w sali za biurem parafialnym, Są jeszcze wolne miejsca!

7. Młodzież pragnącą przyjąć 12 września sakrament bierzmowania prosimy o kontakt z biurem parafialnym. Zgłoszenia do 15 sierpnia!

8. Informacje na temat sierpniowych weekendowych kursów przedmałżeńskich zamieszczono na parafialnej stronie internetowej!

9. W Kurii Diecezjalnej istnieje możliwość zamówienia i zakupienia podręczników do nauki religii z Wydawnictwa Św. Wojciecha. Książki można nabywać od poniedziałku do piątku, w g. 9.00–13.00.

10. Strefa Mocy w Bydgoszczy to radosne i pełne pasji rekolekcje, które prowadzi Witek Wilk wraz z zespołem ewangelizacyjnym. Gościem tegorocznej edycji jest gwiazda sceny rap – Tau. Wydarzenie ma miejsce: 31 lipca i 1 Sierpnia w godzinach 18:30-22:00 na placu przykościelnym Bazyliki Św. Wincentego á Paulo.

11. Polecamy prasę katolicką: W Przewodniku dodatek – modlitewnik 5-minut z Bogiem na sierpień w cenie 6 zł.

12. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Ryszarda Bürschel i Monikę Tadrowską. Dobry Jezu…