OGŁOSZENIA – III Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020 r.

1. Jeśli będzie taka potrzeba Msze św. będą odprawiane równolegle w górnym i dolnym kościele o stałych porach Mszy św. niedzielnej. Dziś [15 marca] dodatkowa Msza św. w kaplicy o g.15.00.
2. Dziękujemy za ofiary na misję. W niedzielę „Ad Gentes” zebraliśmy 1633,30 zł.
3. Dziękujemy też za złożone dziś ofiary na cele inwestycyjno-remontowe. Dziękujemy za ofiary przekazywane na konto parafii jak i indywidualnie, są one dla nas wielką pomocą. Od wtorku kamieniarz rozpocznie prace przy schodach do kaplicy!
4. W czwartek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godzinie: 7.00, 8.00, 10.00, 18.00. Do uroczystości św. Józefa po każdej Mszy św. odmawiamy litanię do św. Józefa z prośba o ustanie epidemii.
5. Droga Krzyżowa w piątek o g. 8.30, 17.30. Gorzkie Żale w niedziele o g. 17.15.
6. Koronka do Bożego Miłosierdzia odmawiana przed Mszą św. o g.8.00 ofiarujmy z prośbą o ustanie epidemii.
7. W Przewodniku Katolickim: Bóg kontra wirus. Czy Komunia, Ciało Chrystusa, może nieść nam śmierć? Czy wirus sprawi, że opustoszeją kościoły? Epidemia może być punktem wyjścia do nawrócenia. Siedem ran Kościoła, które opatruje papież Franciszek. Nowe media a rozwój dziecka. Zachłysnęliśmy się rozwijającymi się szybko technologiami. Tyle że przed laty młody człowiek wchodził w cyfrowy świat, będąc już ukształtowanym edukacyjnie i w relacjach z ludźmi, dziś dzieci praktycznie od razu podlegają wpływom nowych technologii. Ponadto polecamy Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.
8. Miłosierdziu Bożemu polecamy: śp. Aleksandrę Perz. Dobry Jezu...