OGŁOSZENIA I Niedziela Adwentu – 1.12.2019 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent i zarazem nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który upłynie nam pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. W adwentowym czuwaniu pomogą nam roraty: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o g.18.00, dla dorosłych we wtorek, czwartek i sobotę o g. 7.00, a także rekolekcje adwentowe, które od III Niedzieli Adwentu będzie głosił ks. Wojciech Szukalski.

2. Parafie naszego dekanatu zapraszają na spowiedź adwentową. 16 XII parafia MB Częstochowskiej, 17 XII MB Ostrobramskiej, a 18 XII spowiedź w naszej parafii, 19 grudnia parafia św. Józefa, a 20 grudnia parafia św. Stanisława.

3. Wolontariusze naszej parafialnej Caritas 6 i 7 XII w sklepach Biedronki przy ul. Skłodowskiej oraz Łęczyckiej oraz w Lidlu, będą przeprowadzać zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących. W piątek od 15.00 do 20.00 i w sobotę od 8.00 do 18.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja w intencji powołań od g.7.30 do g.8.00. Pierwszopiątkowa spowiedź od g.17.00 do 18.00. W sobotę o g.8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

5. W piątek ks. proboszcz uda się do chorych z posługą sakramentalną, a w sobotę księża wikariusze. Przy tej okazji pragniemy nawiedzić już chorych z okazji świąt. Chorych można zgłaszać w biurze parafialnym.

6. W niedzielę 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o g.10.30 poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla dzieci i rodziców, a o g.15.00 dodatkowa Msza św. w kaplicy. Między godziną 12 a 13 zapraszamy na adorację w ciszy w "Godzinie Łaski" do kaplicy św. Kazimierza.

7. II niedziela adwentu będzie już po raz XX Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek po Mszy będziemy mogli złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego.

8. Bp J. Tyrawa zaprasza na wykład ks. prof. Pawła Bortkiewicza, „Spór o prawdę – spór o człowieka...”, który odbędzie się we wtorek 10 XII o g.19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego.

9. Zbiórka makulatury 20 i 21 grudnia będzie zbiórką OSTATNIĄ!!!

10. Opłatki wigilijne i świece „Caritas" można nabyć po Mszy św. w sali za biurem parafialnym. Cena świecy małej to 6, a dużej 15 zł. Przy okazji można zaopatrzyć się w Ewangeliarz na 2020 r.

11. Tegoroczną kolędę rozpoczniemy w piątek 27 XII od ul. Kołobrzeskiej 19. W sobotę 28 grudnia kolęda na ul. Kołobrzeskiej 21 oraz ul. Helskiej i Morskiej.

12. Wraz z parafią św. Maksymiliana i MB Ostrobramskiej zapraszamy od 7 do 15 X 2020 r. na samolotową pielgrzymkę Katalonia – Barcelona – Costa Brava. Koszt ok.3600 zł. Program na stronie internetowej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

13. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza: na katechezę przedślubną dla narzeczonych, na warsztaty dla małżonków “Po drugiej stronie lustra...” oraz katechezę “Dobra żona i teściowa” - spojrzenie biblijne. Szczegóły na stronie internetowej.

14. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, na konto parafialne jak i indywidualnie na cele inwestycyjno-remontowe. W ostatnim tygodniu wykonano znaczną część robót brukarskich.

15. Polecamy lekturę prasy katolickiej: W Przewodniku: adwentowy cykl opowiadań o. Wojciecha Surówki: o poszukiwaniu Boga. Jak Polacy pomogli obalić mur berliński. Pstryczek od Pana Boga - wywiad z ks. Marcinem Gajowniczkiem duszpasterzem zakładu Karnego w Czarnem. Sklepy z używaną odzieżą - polowanie na wagę złota. W dodatku bydgoskim: o Maksymilianie nowym ceremoniarzu naszej parafii, a także wywiad z Kevinem Kołodziejem, uczniem naszego ekonomika W grudniowym numerze Rycerza Niepokalanej znajdziemy: prawdziwą historię św. Mikołaja; tekst o Niepokalanym Poczęciu NMP, obrzędy wieczerzy wigilijnej; artykuł ks. Marka Dziewieckiego „Boże Narodzenie i dzieci”; oraz tekst o. Ignacego Rejcha „Grudzień w polskiej poezji”.

16. Miłosierdziu Bożemu powierzamy śp. Lucynę Ludka.