Samolotowa Pielgrzymka Katalonia – Barcelona – Costa Brava – 9 dni

Zapraszamy wraz z parafia sw. Maksymiliana i parafia MB Ostrobramskiej na samolotową pielgrzymkę Katalonia – Barcelona – Costa Brava od 7 do 15 października 2020 r. Koszt ok.3600 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
WWW.VERVINCITRAVEL.COM
Tel. 52/ 385 82 22

DZIEŃ  1     PRZELOT DO BARCELONY

Zbiórka uczestników przed Parafią, transfer na lotnisko w Gdańsku, odprawa bagażowa o godz. 15.55 i wylot do Barcelony  o godz. 17:55, przylot na lotnisko Barcelona El Prat o godz. 21.00, odbiór bagażów i przejazd do hotelu na nocleg (w tym dniu bez obiadokolacji).

DZIEŃ 2      TARRAGONA – POBLET

Śniadanie i przejazd do Tarragony słynnej z wielu starorzymskich zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer promenadą Balcón del Mediterráneo nad urwistym brzegiem do Passeig Arqueologic ze starożytnym amfiteatrem i areną, na której odbywały się wyścigi rydwanów. Zwiedzimy też romańsko-gotycką katedrę, której początki sięgają XII wieku oraz zobaczymy El Puente del Diablo – dawny akwedukt rzymski. Następnie przejazd Poblet, gdzie zwiedzimy Królewski Klasztor Najświętszej Marii Panny. To  XII-wieczne opactwo cysterskie wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu na obiadokolację  i nocleg.

 DZIEŃ 3        BESALU – EL FAR – RUPIT 

Po śniadaniu czeka nas przepiękna wycieczka do dwóch średniowiecznych katalońskich miasteczek. Besalu – kluczowe miejsce na szlaku romańskich zabytków Katalonii. Spacer po tej malowniczej miejscowości pozwala poznać uroki średniowiecznej osady. Zobaczymy krzywy most warowny z XII na rzece Fluvia, Bramę Mostową, gdzie w średniowieczu pobierano myto, oraz kościoły  Sant Pere       i Santa Maria. Następnie przejazd do Sanktuarium El Far, zwiedzanie oraz podziwianie jednego z najpiękniejszych widoków panoramicznych Katalonii. Kolejnym punktem programu będzie miasteczko Rupit. To wyjątkowo urocze miasteczko. Wejście do miasta prowadzi przez most wiszący nad niewielką rzeczką. Z mostu jest widok na zamek z X w. Spacer wąskimi brukowanymi uliczkami, po drodze domy z kamienia i place z podcieniami, które przenoszą nas w czasy średniowiecza.

Przejazd do hotelu na obiadokolację  i nocleg.

DZIEŃ 4       MONTSERRAT – RIELLS 

Śniadanie i przejazd na Montserrat, monumentalny   i rozległy masyw górski o stromych ścianach         i szczytach przypominających iglice    i baszty. Stojąc u podnóża, trzeba mocno zadzierać głowę, by wśród pionowych ścian dostrzec położony na wąskiej półce skalnej   (721m n. p. m.) słynny klasztor benedyktynów - główne sanktuarium Maryjne Katalonii. Zwiedzanie sanktuarium  z figurką La Morenety  - Czarnej Madonny - patronki Katalonii.  Kolejnym punktem będzie Sant Miguel del Fai, klasztor Benedyktynów, położony w miejscowości Riells, którego budowę szacuje się na 997 rok. Po drodze wodospady, jaskinie oraz przepiękne widoki. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 5      GIRONA

Śniadanie, po którym przejazd do Girony, nazywanej Florencją Katalonii - pięknego i bardzo atrakcyjnego katalońskiego miasta, które pozwala podziwiać przyjezdnym centrum złożone z zabytków zbudowanych przez Rzymian, Żydów i Arabów.  Spacer po starym mieście otoczonym średniowiecznymi murami obronnymi. W programie m.in.  największa na świecie jednonawowa gotycka katedra, do której prowadzą wspaniałe XVII-wieczne  barokowe schody, XIV-wieczny kościół Sant Felix – najbardziej rozpoznawalny obiekt w mieście, wzniesiony w miejscu starych katakumb, najlepiej zachowane łaźnie w całej Hiszpanii, łączące architekturę arabską i romańską, dzielnica żydowska. Przejazd do hotelu na obiadokolację  i nocleg.

 

DZIEŃ 6       POBYT na COSTA BRAVA – WYPOCZYNEK NAD MORZEM

Pobyt na Wybrzeżu Costa Brava, korzystanie z atrakcji hotelowych  i plażowanie.

Śniadanie bufet i obiadokolacja.  Możliwe również wycieczki fakultatywne – dodatkowo płatne:

 

WYCIECZKA STATKIEM DO TOSSA DE MAR

Rejs statkiem wzdłuż wybrzeża Costa Brava z Lloret de Mar do Tossa de Mar (urocze średniowieczne miasteczko, malownicze mury obronne ,baszty i wieżyczki na klifie,wąskie brukowane uliczki, skaliste zatoczki). Zwiedzanie miasteczka (płatne dodatkowo – ok.30-35 €/os.)

 

KONCERT FLAMENCO

Przejazd na koncert flamenco -  (płatne dodatkowo 40-45 €/os.)

DZIEŃ 7        BARCELONA

Śniadanie, po którym przejazd do Barcelony. Odbędziemy spacer deptakiem Las Ramblas                              do dzielnicy portowej z Kolumną Krzysztofa Kolumba. Zobaczymy niesamowite, choć wciąż nieskończone  dzieło życia Gaudiego, czyli Katedrę Sagrada Familia, stare miasto z Katedrą                       Św. Eulalii, kolejny baśniowy wytwór Gaudiego- Park Guell, skąd roztacza się wspaniały widok na całą Barcelonę. Czas wolny. Przejazd do hotelu na obiadokolację  i nocleg.

DZIEŃ 8        BARCELONA

Po śniadaniu kontynuacja zwiedzania Barcelony - spacer wzdłuż Passeig de Gracia, przy której znajdują się dwa najważniejsze Domy Gaudiego - Casa Mila oraz Casa Batillo,  Wzgórze Montjuic ze stadionem olimpijskim oraz średniowieczna dzielnica La Ribera z poświęconym patronce żeglarzy Kościół Santa Maria del Mar, znany m.in. z bestsellerowej powieści Falconesa „Katedra w Barcelonie”. Czas wolny. Po zwiedzaniu obiadokolacja i transfer na lotnisko, odprawa na lot powrotny o godz. 19.40, wylot  o godz. 21.40.

 

DZIEŃ 9         POWRÓT 

Przylot do Gdańska o godz. 00.50, transfer na miejsce zbiórki, zakończenie pielgrzymki.

  Termin:      07.10 – 15.10.2020

Cena pielgrzymki dla grupy:

40 – 45 os.

46  - 50 os.

51 i więcej os.

3590 zł

3490 zł

3440 zł

Zapewniamy:

  • Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi 20 kg + bagaż podręczny 8 kg (max. 40 x 30 x 20 cm)
  • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
  • Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem wg programu
  • Transfery parafia – Lotnisko Gdańsk - Parafia
  • Opiekę i informację turystyczną pilota
  • Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 100-110 EUR/os. ); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

  • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty

ü na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1100 zł

ü program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.