OGŁOSZENIA – Uroczystość Chrystusa Króla 24 listopada 2019 r.

1. Dziś rozprowadzane są kalendarze misyjne. Ofiara złożona przy ich zakupie, to cegiełka na utrzymanie domów dziecka prowadzonych przez parafię Matki Bożej Eucharystycznej w Kapszagaju w Kazachstanie, której proboszczem jest pochodzący z naszej diecezji ks. Artur Zaraś.

2. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. W sobotę na Mszy Świętej wieczornej – poświęcenie świecy roratniej, wieńca adwentowego oraz opłatków. Opłatki wigilijne i świece „Caritas" można nabyć od pierwszej niedzieli Adwentu po Mszy św. w sali za biurem parafialnym.

3. W biurze parafialnym można zaopatrzyć się w Ewangeliarz na 2020 r.

4. Zapraszamy na "Wieczory dla zakochanych", które spełniają wymogi katechezy dla narzeczonych! Rozpoczną się one w naszej parafii 9 lutego i przez 9 kolejnych niedziel potrwają do 5 kwietnia. Zgłoszenia poprzez stronę internetową.

5. Fundacja „Wiatrak” zaprasza w czwartek 28 listopada o g.18.00 na koncert galowy VIII Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych podczas którego zaśpiewa zespół Małe TGD. Koncert będzie miał miejsce w kościele Matki Boskiej Królowej Męczenników.

6. Dziękujemy za udział w akcji zbiórki żywności dla potrzebujących w ramach III Światowego Dnia Ubogich. Przy figurze Matki Bożej wyłożono kosz, gdzie można składać ofiarowane produkty.

7. Zbiórka makulatury 20 i 21 grudnia będzie, ze względu na zmieniającą się sytuacją na rynku surowców wtórnych, zbiórką OSTATNIĄ!!!

8. Caritas Polska przekazała naszej parafii podziękowanie za stale zaangażowanie na rzecz programu „Rodzina Rodzinie”, która wspiera syryjskie rodziny zmagające się ze skutkami wojny.

9. Dziękujemy za kolektę na cele inwestycyjno-remontowe naszej parafii. Przed tygodniem zebraliśmy 9389 zł.

10. Polecamy lekturę prasy. W Przewodniku Katolickim: modlitewnik 5 minut z Bogiem na grudzień.

11. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Ojcumiłę Stefaniak. Pogrzeb pani profesor odbędzie się w poniedziałek na cmentarzu na Jarach. Msza św. w kościele Chrystusa Króla o g.11.30.