OGŁOSZENIA – XXXII Niedziela Zwykła 10 listopada 2019 r.

1. Przeżywamy dziś dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym, modląc się i wspierając materialnie chrześcijanach Sudanu Południowego. Po Mszy św. możemy ich wesprzeć poprzez ofiarę do puszek.

2. W poniedziałek – 101. rocznica odzyskania Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o g.10.00. Po Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do kawiarenki na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

3. Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład ks. prof. Wojciecha Szukalskiego, „Relacyjny charakter osoby ludzkiej w nauczaniu Karola Wojtyły/św. Jana Pawła II”. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 25 listopada o g.19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego.

4. W naszej parafii: w środę 13 dzień miesiąca o g.20.00 nabożeństwo fatimskie. Kolejna zbiórka makulatury na rzecz misji 15/16 listopada. Za tydzień III niedziela miesiąca i kolekta na cele inwestycyjno-remontowe. W najbliższym czasie podjęte będą prace brukarskie, elektryczne oraz ogrodnicze. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od wtorku do czwartku!

5. W sobotę odpust w parafii MB Ostrobramskiej. Suma odpustowa o g. 18.00.

6. Zapraszamy na Msze św. w języku angielskim sprawowane w kościele MB Częstochowskiej w każdy weekend roku szkolnego z wyjątkiem ferii szkolnych i dni świątecznych w soboty o g.19.30.

7. Msza św. w intencji kolejarzy i ich rodzin, zostanie odprawiona w niedzielę 24 XI o g. 12.15 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” w Bydgoszczy zaprasza do udziału w Europejskim Spotkaniu Młodych, które odbędzie się na przełomie roku we Wrocławiu. Informacje bliższe na stronie www.martyria.pl.

9. Polecamy film "Nieplanowane". Bydgoski Klub Frondy organizuje grupowy pokaz – w czwartek 21 listopada o godz. 19 w kinie Helios. Bilety w cenie 13 zł, zapisy wyłącznie pod telefonem 602 480 763, a „Urzekające” zapraszają tego samego dnia o g.17.30

10. Zapraszamy na „Koncert na dobry wieczór” w wykonaniu artystów z Akademii Muzycznej, który odbędzie się 17 listopada o g.16.00 w Domu Jubileuszowym Fundacji „Wiatrak”. Bilety w cenie 10 zł. Można nabyć w biurze Fundacji oraz przed koncertem.

11. Polecamy lekturę prasy. W Przewodniku Katolickim: jak opowiadać historię Polski by ta opowieść nas jednoczyła, Prymas Polski o kryzysie w kościele i drogach wyjścia z niego, nie dla eutanazji, dziś protestują nie tylko katolicy, fonoholizm – uzależnienie od telefonu, czyli ucieczka przed samotnością oraz nowy grób ks. Tadeusza Skarbka-Malczewskiego na bydgoskim Cmentarzu Nowofarnym,

12. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Henryka Dominasa, Dariusza Kozłowskiego  i Barbarę Pezacką. Dobry Jezu…