OGŁOSZENIA – XXVI Niedziela Zwykła 29 września 2019 r.

1. Zapraszamy 24 i 25 października na pielgrzymkę dziękczynną za dar Nawiedzenia na Jasną Górę. W naszym dekanacie odpowiedzialnym za pielgrzymkę jest ks. Dariusz Pruszyński – wikariusz parafii św. Józefa. Koszt pielgrzymki 130 zł z noclegiem - pokoje 4 osobowe. Wszelkie informacje i zapisy w parafiach dekanatu po oddaniu zgłoszenia. Zapisy do niedzieli 6 października. Wyjazd w parafii Świętego Józefa w czwartek 24 października o g.8:45, planowany powrót ok. g.18:00 w piątek 25 października. Szczegółowych informacji udziela ks. Dariusz Pruszyński po każdej Mszy Świętej wieczornej w zakrystii kościoła św. Józefa.

2. Parafialny Zespół Caritas zaprasza we wtorek 8 października na pielgrzymkę do Lichenia i Konina. Koszt 50 zł. Zapisy w poniedziałek w godzinach 17.00-18 w sali za biurem parafialnym.

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o g. 17.30. Dla dzieci we wtorek i czwartek o g. 17.00. We wtorek 1 października różaniec dla dzieci będzie w kościele. Podczas nabożeństwa zostaną poświecone różańce dzieciom z klasy III.

4. W pierwszy czwartek adoracja o uświęcenie kapłanów i o dar nowych powołań od g.7.30 do g.8.00.

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi od g.17.00 do 18.00.

6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Zapraszamy na nabożeństwo o g.8.30.

7. Księża wikariusze nawiedzą chorych w sobotę 5 X. Nowych chorych można zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym.

8. W następną niedziele po Mszy św. o g.9.00 spotkanie Żywego Różańca w kaplicy św. Kazimierza

9. Schola parafialna zaprasza na spotkania w poniedziałki o 19.00 w sali za biurem parafialnym!

10. W niedziele 13 X przeżywać będziemy XIX DZIEŃ PAPIESKI oraz VIII Karoliadę Bydgoską. O g.13.30 Msza św. w kościele św. Józefa, po której od g.16.00 „KAROLIADA" w „Artego Arenie”.

11. „KATECHEZA PRZEDMAŁŻEŃSKA Z KURSEM TAŃCA prowadzonym przez profesjonalnego instruktora rozpocznie się 7 października w parafii św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Liczba miejsc ograniczona. Więcej szczegółów na PLAKACIE w gablocie oraz na ULOTKACH, które są wyłożone na stoliku prasowym.

12. Msze święte dla małżeństw niesakramentalnych, które mają przeszkody by wziąć ślub kościelny, a pragną uczestniczyć w życiu Kościoła, odprawiane są w kaplicy Matki Bożej przy kościele Jezuitów w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o g.17.00. Po Mszy Świętej istnieje możliwość rozmowy z kapłanem.

13. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejscem 28 i 29 października od 16.30 do 17.30 oraz 30 października od 8.30 do 10.30 przy wejściu na plebanię od strony ul. Połczyńskiej. Przychody z akcji wspomogą zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonym przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci" prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.

14. Polecamy lekturę prasy. W Przewodniku Katolickim: modlitewnik „5 minut z Bogiem” na październik w cenie 6 zł.

15. Bożemu miłosierdziu polecamy śp. Ewę Bączyńską i Irenę Daroń. Dobry Jezu….