OGŁOSZENIA – XXIII Niedziela Zwykła 8 września 2019 r.

1. Wraz z parafią MB Ostrobramskiej organizujemy wyjście do kina Helios na film "Tajemnica o. Pio". Seans w poniedziałek 9 września o g.19.00. Na hasło "parafia” cena biletu wynosi 12 zł.

2. W środę 11 września w 80. rocznicę Bydgoskiego Września 1939 r. bp Jan Tyrawa zaprasza do katedry na Mszę św. o g.18.00 - w intencji Pomordowanych na Starym Rynku. O g.19.00 w Domu Polskim wykład Wiesława Trzciakowskiego „Publiczne egzekucje na Starym Rynku. Ślad ręki na murze.”, A następnie Koncert: „Symfonia Pieśni Żałobnych” Henryka Mikołaja Góreckiego.

3. Zapraszamy na odpust parafialny MB Zwycięskiej, który przeżywać będziemy w czwartek 12 września, Suma odpustowa o g.18.00. Modlitwie przewodniczyć będzie ks. Tomasz Kalociński. O g.10.00 Msza dla chorych, podczas, której Słowo wygłosi ks. Andrzej Marmurowicz. Dzień odpustu parafialnego jest dniem dziękczynienia za dar peregrynacji kopii obrazu MB Jasnogórskiej.

4. W piątek 13 dzień miesiąca, nabożeństwo fatimskie o g.20.00

5. Nowy rok katechetyczny rozpoczyna przygotowania do I Komunii św. W niedzielę 15 września po Mszy św. o g.10.30 zapraszamy dzieci i rodziców klas III, a w czwartek 26 września o 18.30 rodziców i dzieci klas II.

6. W czwartek 19 września zapraszamy na spotkanie „Urzekających”. O g.18.30 Msza św. w kaplicy, a po niej spotkanie w kawiarence na temat: Wpływu kosmetyków na zdrowie.

7. W dniach 20 i 21 września na terenie całej Polski po raz 17. odbędzie się kampania Caritas "Kromka Chleba dla Sąsiada". W wybranych sklepach Biedronka zostanie przeprowadzona zbiórka żywności. Zebrane produkty zostaną przekazane poprzez Parafialne Zespoły Caritas najbardziej potrzebującym osobom starszym. Wolontariusze naszej parafialnej Caritas zbierać będą produkty w Biedronce przy ul. Curie-Skłodowskiej oraz przy ul. Łęczyckiej w piątek od 15.00 do 20.00 oraz w sobotę od g.8.00 do g.20.00.

8. Dziękujemy za modlitwę i ofiary na rzecz remontu. Dziękujemy za ofiary indywidualne jak składane na konto. Za tydzień w niedzielę kolekta na cele inwestycyjno remontowe naszej parafii!

9. Zbiórka makulatury będzie miała miejsce od 20 do 23 września do g. 8.30.

10. Polecamy lekturę prasy katolickiej. W Przewodniku Katolickim: o edukacji seksualnej dzieci decydują rodzice, dopiero potem nauczyciele i politycy; coraz mniej Polaków zamierza pozostać na emigracji na stałe; dostępność plus – czy program pomoże niepełnosprawnym? Polecamy również Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.

11. Bożemu miłosierdziu polećmy zmarłych w ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej śp. Barbarę Pokorowską i Bogusława Skowrońskiego.