OGŁOSZENIA – XIX Niedziela Zwykła 11 sierpnia 2019 r.

1. We wtorek o g. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

2. Wakacyjny niedzielny porządek Mszy św. będzie do niedzieli 1 września!!!

3. W środę 14 sierpnia zapraszamy na Pielgrzymkę Maksymiliańską z kościoła NSPJ na Placu Piastowskim do parafii św. Maksymiliana Kolbe na Osowej Górze. Zbiórka pielgrzymów o g.15.45.

4. W czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętem Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane. Msze św. według wakacyjnego porządku niedzielnego. Pierwsza Msza św. z uroczystości w środę o g.18.00. Na zakończenie Mszy pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty, dziękując Bogu za tegoroczne plony.

5. Za tydzień III niedziela miesiąca, składka przeznaczona będzie na cele remontowe. Dziękujemy za wsparcie przebudowy schodów wejściowych. Dziękujemy za ofiary składane indywidualnie jak i na konto parafialne. Po 18 sierpnia wyburzona zostanie pozostała część schodów i aby wejść do górnego kościoła, korzystać będziemy z wewnętrznych schodów od strony ul. Głowackiego i od strony plebanii.

6. Ukazał się XII tom Studiów Bydgoskich. Przez minione lata na ich łamach ukazały się dziesiątki artykułów i recenzji. Zapraszamy na odnowioną stronę internetową Studiów Bydgoskich, gdzie dostępne są w formacie PDF wszystkie dotychczas opublikowane artykuły. Studia można zakupić w Bibliotece Prymasowskiego Instytutu Kultury Chrześcijańskiej.

7. Polecamy lekturę prasy. Dzisiaj w Przewodniku: Do katedry bydgoskiej po pracach konserwatorskich powrócił obraz Matki Bożej Pięknej Miłości. Warto zapoznać się pracami, które sprawiły, że wizerunek Madonny będzie odebrany jako obraz o żywszych niż przed konserwacją barwach, ze złoconym tłem, które odzyskało właściwą sobie szlachetność. Pielgrzymki „na apostoła”. Nie biorą ze sobą pieniędzy, zapasu jedzenia, a czasem nawet telefonów komórkowych. Pielgrzymując po Polsce lub Europie, przeżywając własną szkołę zawierzenia. Ekskomunika - na kogo i dlaczego nakładane są dziś kary kościelne? Oraz jak wierni z diecezji bydgoskiej zbudowali szkołę w Czadzie!

8. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Witolda Michalskiego, Marię Cyrocką-Gaca i Gabrelinę Lewandowską. Dobry Jezu...