OGŁOSZENIA – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Zielone Świątki kończą okres Wielkanocy i jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. O g.15.00 dodatkowa Msza św. w kaplicy.

2. Dziś o g.14.00 spod bydgoskiej katedry wyruszy VIII Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym na placu wokół bazyliki św. Wincentego a’ Paulo. W czasie trwania pikniku zostanie przeprowadzona akcja „Dzień dawcy szpiku".

3. Jutro, w poniedziałek, (drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o g. 7.00, 8.00, 10.00 w kaplicy i o 18.00 w kościele.

4. Przypominamy, że do końca wakacji w niedzielę nie ma Mszy o g. 18.00, zamiast niej jest Msza św. o g.20.00!

5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w tygodniu o g. 17.30 a w niedziele o g.19.30.

6. W czwartek 13 dzień miesiąca, o g.20.00 nabożeństwo fatimskie w kaplicy. Tego dnia obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

7. Zapraszamy na kolejne spotkanie Urzekających 13 czerwca o g.18.30. Rozpoczynamy Mszą św w kaplicy. Kazanie wygłosi ks. Rafał Grabowski. Po Mszy zapraszamy panie do kawiarenki na spotkanie z Magdaleną Andler stylistyką, makijażystką, która pokaże jak zrobić lekki, dzienny makijaż.

8. Na rzecz świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zebraliśmy 1099,75 zł. Dziękujemy również dzieciom pierwszokomunijnym, które na rzecz misji zebrały 770 zł

9. Parafialny Caritas zaprasza 13 czerwca na pielgrzymkę Szlakiem Pałuckim, koszt 70 zł. wyjazd o g.8.30. Zapisy w każdy poniedziałek od godz.17-18 w salce za biurem parafialnym.

10. Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy zaprasza do zwiedzenia wystawy „ Wolność jest w nas. Kościół katolicki w PRL. Ekspozycja jest również okazją do przypomnienia ważnych rocznic związanych z naszym miastem: papieskiej wizyty w Bydgoszczy oraz męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

11. Polecamy lekturę prasy. W Przewodniku Katolickim: Muzułmanie przyjmują chrzest. Chrześcijanie islamskiego pochodzenia to we Francji ciągle rosnąca grupa, liczniejsza od nowo zdeklarowanych muzułmanów. Deficyt miłości. Choć są dorośli, wciąż cierpią z powodu trudnego dzieciństwa. W ich domach alkohol i przemoc był na pierwszym miejscu. Jak posklejać poranione życie? O targających nami uczuciach, rozeznawaniu duchowym i duszpasterskich pokusach zastępowania sumienia, rozmowa z o. Krzysztofem Wonsem, O reformie Kościoła, relacjach papieża z politykami i rozeznawaniu sytuacji nieregularnych wywiad z papieżem Franciszkiem, jakiego udzielił meksykańskiej telewizji oraz błędne koło wirtualnego świata coraz więcej depresji wśród dzieci i nastolatków to niepokojący trend XXI wieku. Młodzież coraz częściej zgłasza się po pomoc, jednak często woli… pisanie mejli zamiast rozmowy. Temat sprzedaży prasy katolickiej jest bardzo delikatny. Na nasz dekanat przypada do rozprowadzenia 280 egzemplarzy proporcjonalnie do ilości mieszkańców każdej parafii. W ostatnich dniach zwiększono przypadającą na naszą parafię ilość z 60 do 74 sztuk. W czasie ostatnich tygodni zdarzało się, że zostawało nam do 25 egzemplarzy. Niestety nie ma zwrotów. Pomimo to zachęcamy do lektury Przewodnika. Jeśli komuś cena 6 zł jest zbyt duża, można składać dobrowolną ofiarę!

12. Miłosierdziu Bożemu powierzmy śp. Reginę Łukaszewicz, Adama Smoczyńskiego, Krzysztofa Szymańskiego, Władysławę Jopek oraz Ewę Majer. Dobry Jezu....