OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Niedziela Palmowa

1. Trwają pracę budowlane. Do środy zakończy się remont chodnika pomiędzy ul. Głowackiego, a ul. Kołobrzeską. Rozpoczęta inwestycja wymusza konieczność remontu systemu studni przy kościele i budowy nowych kiniet. Za tydzień III niedziela miesiąca i tradycyjna kolekta inwestycyjno-remontowa. Dziękujemy za ofiary, które spływają na konto i za ofiary indywidualne. W tym tygodniu na poczet prac budowlanych potrzeba 15 tys. zł. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji przeprowadzanych remontów.

2. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W Wielki Poniedziałek parafia MB Częstochowskiej od g.16.00 do 18.00, a w Wielki Wtorek parafia MB Ostrobramskiej od 9.00 do 10.30 i od 16.00 do 18.00, także od g. 20.00 do 21.30, a w Wielką Środę spowiedź w naszej parafii od 9.00 do 10.30, od 16.00 do 18.00 oraz od 20.00 do 21.30.

3. Zapraszamy do wsparcia akcji Caritas "Torba Miłosierdzia" poprzez wypełnianie jej artykułami pierwszej potrzeby - spożywczymi i chemii gospodarczej oraz nową bielizną. Wypełnione torby trafią do placówek Caritas, w których codziennie przygotowywane są posiłki dla ubogich oraz do łaźni dla osób bezdomnych. Torby można odebrać przy budowanym Grobie Pańskim. Zbiórka potrwa do Niedzieli Miłosierdzia!

4. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów na XXV Weekendowe Spotkanie Młodzieży Męskiej. Szczegółowe informacje podano na stronie internetowej.

5. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek!

6. Ofiary na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego można składać do skarbony przy stoliku prasowym.

7. W Wielki Czwartek kończy się okres Wielkiego Postu. W katedrze biskup ordynariusz wraz z kapłanami podczas uroczystej Mszy Świętej o godz.10.00 dokona poświęcenia olejów do sprawowania sakramentów świętych.

8. Od Mszy Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Triduum Paschalne, które zakończy się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. W Wielki Czwartek zapraszamy o g.18.00 na Mszę Wieczerzy Pańskiej. Czuwanie w ciemnicy do g.21.30, a w piątek od g.8.30. W Wielki Piątek Droga Krzyżowa o g.10.00, a liturgia Męki o g.18.00. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły. Za uczestnictwo w adoracji krzyża możemy uzyskać odpust zupełny. Czuwanie przy Grobie do g.21.30, a w sobotę od g.8.30. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy na ciemną jutrznię o g. 8.30.

9. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Od g.11.00 do 16.00, co godzina święconka w kościele. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Wspólnota Rodzin Szensztackich zaprasza od g.12.00 do 13.00 na modlitewne czuwanie przy Grobie Pańskim, a wspólnota Żywego Różańca po g.16.00, po ostatniej święconce.

10. W sobotni wieczór Wigilia Paschalna rozpocznie się o g.20.30, która zakończy się procesją rezurekcyjną wewnątrz kościoła. Na liturgię prosimy o zabranie ze sobą świec. W niedzielę Zmartwychwstania pierwsza Msza o g.7.00.

11. Zapraszamy do obejrzenia przy chrzcielnicy wystawy „Matka i Syn" której autorką jest pani Lidia Bojnowska. Album wystawy wraz z płytą CD można zakupić w biurze parafialnym.

12. Zapraszamy do wsparcia dzieła misji oraz pomocy dla syryjskiej rodziny w ramach akcji Caritas Polska "Rodzina - rodzinie" poprzez zbiórkę makulatury 26 i 27 kwietnia.

13. W Przewodniku Katolickim: bezpłatny dodatek Przewodnik po Triduum Paschalnych. Ponadto Pożegnanie ikony Jasnogórskiej w naszej diecezji oraz co wspólnego z franciszkanami mają San Francisco, Los Angeles, San Diego oraz najlepszy nauczyciel świata! Przewodnik z dodatkiem dostępny jest tylko dzisiaj!

14. Miłosierdziu Bożemu powierzmy śp. Józefa Biernata. Dobry Jezu...