OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I Niedziela Wielkiego Postu 10.03.2019 r.

1. Bóg zapłać za ofiary na rzecz Hospicjów naszej diecezji. Zebraliśmy 6 778,65 zł.

2. Za tydzień Niedziela „Ad Gentes”, dzień solidarności, modlitwy, postu i ofiar z misjami. Tego dnia zbierane będą do skarbony ofiary na rzecz polskich misjonarz. Będziemy mieli przy tej okazji możliwość wsparcia ks. Jakuba Szałka w Czadzie, misjonarza z naszej diecezji. Nasza diecezja pragnie wesprzeć zakończenie budowy szkoły na misji ks. Jakuba.

3. Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy w III Niedzielę Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzi kapucyn o. Zbigniew Nowakowski.

4. W tym szczególnym czasie nawrócenia zapraszamy również na katechezy dla dorosłych i młodzieży, które głoszone będą od 11 marca w poniedziałki i piątki o g.19.30 w kaplicy.

5. W środę 13 dzień miesiąca, o g.20.00 nabożeństwo fatimskie w kaplicy. Tego dnia przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach!

6. W tym tygodniu 15 i 16 marca kolejna zbiórka makulatury. Pozyskane środki przeznaczamy na pomoc dla syryjskiej rodziny w ramach akcji Caritas Polska "Rodzina – rodzinie".

7. Bp Jan Tyrawa zaprasza na wykład ks. dr. Marcina Chrostowskiego „Co mają wspólnego Ateny z Jerozolimą? Przestanie i aktualność Starego Testamentu". Spotkanie odbędzie się w środę 20 marca o g.19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego.

8. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Bydgoskiej oraz parafia św. Józefa zapraszają na trzydniowe spotkania związane z duchowością św. Józefa. Spotkania 17-19 marca o godz. 18.00 w parafii p.w. św. Józefa Rzemieślnika w Bydgoszczy.

9. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej tworzy IZBĘ PAMIĘCI MĘCZENNIKÓW Z OBECNYCH TERENÓW DIECEZJI BYDGOSKIEJ. Dlatego zwraca się z gorącą prośbą o pomoc w zgromadzeniu pamiątek związanych z męczennikami, kapłanami i świeckimi, którzy złożyli ofiarę życia i krwi, czy to w czasie II wojny światowej, czy też później. W swoich zbiorach Izba Pamięci posiada już dokumenty po bł. bp. Michale Kozalu, listy obozowe bł. Franciszka Dachtery oraz przedmioty związane z bł. ks. Antonim Świadkiem. Osoby, które chciałyby przekazać dokumenty, listy, zdjęcia, odznaczenia, spisane relacje świadków, wszystko, co może być świadectwem o męczennikach często wciąż „bezimiennych", prosimy o kontakt z Wyższym Seminarium Duchownym.

10. Rodzice małej Helenki zwracają się z uprzejmą prośbą o wsparcie i rozliczenie na córkę jednego procenta z podatku. Ponieważ Helenka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe niezbędna jest codzienna rehabilitacja i zakup specjalistycznych sprzętów. Na stoliku prasowym zostały wyłożone kalendarzyki z numerem KRS i adresem strony internetowej, gdzie można śledzić postępy Helenki.

11. Polecamy prasę katolicką. W Przewodniku: Drogowskazy nadziei. Rekolekcje wielkopostne cz. I, Katedra w Utrechcie na sprzedaż, O co jako dorośli mamy najczęściej pretensje do naszych rodziców? I czy zawsze słuszne? Oraz rozmowa z Krzysztofem Zanussim o sekularyzacji w kulturze i chrześcijaństwie. Ponadto polecamy Małego Gościa Niedzielnego oraz Mały Przewodnik Katolicki.

12. Miłosierdziu Bożemu polecamy: śp. Irenę Szczypierowską, Krystyną Budzikowską-Levin, Romualda Rozpędowskiego, Franciszkę Majdę, Irenę Rembowicz oraz Maciusia Wróblewskiego