1. Dziś o g.15.00 dodatkowa Msza św. w kaplicy, a na g.20.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

2. Zesłanie Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy i jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię świętą wielkanocną. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego Wspólnota Nowe Przymierze zaprasza na czuwanie od g.20.00. Zakończenie ok. g.2.00. Msza św. o g. 23.00. Dni między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, są dniami nowenny – modlitwy na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela, którą będziemy odmawiać w łączności z nabożeństwem o g.17.30.

3. Wspólnoty apostolskie naszej diecezji zapraszają w sobotę 19 maja do wspólnego przeżycia Wigilii Zesłania Ducha Świętego. "Pełna łaski" to wydarzenie artystyczno-modlitewne z udziałem krakowskiego zespołu "niemaGOtu" oraz katechezą i świadectwem salezjanina ks. Dominika Chmielewskiego.

4. Przypominamy, że od niedzieli 3 czerwca do końca wakacji w niedzielę nie będzie Mszy o g. 18.00, zamiast niej będzie Msza św. o g.20.00!

5. W sobotę 19 maja o g. 12.00 Ksiądz Proboszcz odprawi Mszę św., dziękując Panu Bogu za łaskę powołania w 25 rocznicę święceń kapłańskich.

6. W sobotę 26 maja o g.10.00 bp J. Tyrawa udzieli święceń kapłańskich diakonowi Stanisławowi Gajkowi. W środę 30 maja o g.18.00 odprawi on w naszym kościele Mszę św. sekundycyjną. !!

7. Parafia św. Łukasza we Fordonie zaprasza 19 maja na festyn parafialny, a we wtorek 22 maja na modlitwę przy relikwiach św. Rity z Cascii.

8. Zapraszamy 26 maja na Bajkowy Dzień Dziecka przy Sanktuarium MB Trzykroć Przedziwnej na bydgoskich Piaskach. Szczegóły na plakacie.

9. W niedzielę 10 czerwca ulicami naszego miasta wyruszy pod hasłem „Polska rodziną silna” VII Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się Mszą św. o g. 12.30 w kościele oo. Jezuitów. Marsz zakończy się na placu przy bazylice św. Wincentego a 'Paulo, gdzie przewidziane jest wiele atrakcji dla rodzin. W przeddzień marszu 9 czerwca w godzinach 9:00-14:00, w „Domu Polskim" przy ul. Grodzkiej odbędzie się Ogólnopolskie Seminarium Naukowe pt. „Interdyscyplinarne aspekty obrony życia ludzkiego".

10. Zachęcamy do lektury prasy. W Gościu Niedzielnym: O wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa – niebo to „Ktoś”, a nie „coś”. Ponadto: o klasztornym skryptorium w Tyńcu oraz o dzieciach, które żyją, choć nie dawano im na to szans. W Przewodniku Katolickim: Czy mały Alfie musiał umrzeć? Co nowego w Kanie Galilejskiej? Samotność Europejczyków oraz recenzja filmu Paweł Apostoł Chrystusa, który możemy zobaczyć na ekranach kin.

11. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Wiolettę Tepkę. Dobry Jezu...

ZAPOWIEDZI:

David Rosales PARRAL, st. wolnego, zam. parafia MB Zwycięskiej
Krystyna Izabela PIETRYSZYN, st. wego, zam. parafia MB Zwycięskiej

Maciej SZCZGIELSKI, st. wolnego, zam. parafia Miłosierdzia Bożego w Gadńsku
Anna Dorota BILEWICZ, st. wolnego, zam. parafia MB Zwycięskiej