DZIEŃ 1 PRZYLOT - ATENY Zbiórka uczestników przed parafią i transfer na lotnisko Warszawa Okęcie. Odprawa bagażowa o godz. 16.10 i wylot do Grecji o godz. 18.10. Przylot do Aten o godz. 21.45, odbiór bagaży i przejazd na nocleg do hotelu w ok. Aten (tego dnia bez obiadokolacji).

DZIEŃ 2 ATENYŚniadanie i przejazd na całodzienne zwiedzanie Aten. W programie wzgórze Akropolu ze świątynią Ateny (Partenon), Areopag, czyli miejsce spotkań św. Pawła z ateńczykami. Następnie zobaczymy Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza, stadion olimpijski. Na koniec spacer po tradycyjnej „dzielnicy Bogów”- Plaka. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg. Fakultatywnie wieczór grecki - kolacja w tradycyjnej tawernie, podczas której można skosztować typowych greckich potraw oraz wina przy muzyce i greckich tańcach (dopłata ok. 25 EUR).

DZIEŃ 3 KORYNT – MYKENY – NAFPLIO - EPIDAURUS Śniadanie i przejazd do Koryntu - zobaczymy Kanał Koryncki oraz starożytne ruiny - Świątynia Apollina, Agora z mównicą, z której przemawiał Św. Paweł. Przejazd do Myken, gdzie zobaczymy pozostałości pałacu królewskiego, słynną Bramę Lwic, Cytadelę z murami cyklopimi i Skarbiec Atreusza czyli Grób Agamemnona. Przejazd na krótkie zwiedzanie Nafplionu – niegdyś weneckiego miasta, później pierwszej stolicy nowożytnego państwa greckiego, obecnie zaś modnego nadmorskiego kurortu. Następnie Epidauros, gdzie do dziś zadziwia akustyka jednego z bardziej znanych teatrów antycznych. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4 OSSIOS LUKAS – DELFY Śniadanie i przejazd do Ossios Lukas - pięknie położonego na zboczu klasztoru pustelnika bł. Łukasza. Obecnie obiekt figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a jego słynne mozaiki zaliczane są do największych arcydzieł średniowiecza. Następnie przejazd do Delf, gdzie wg starożytnych znajdował się środek, czyli „pępek” świata, a Pytia przepowiadała przyszłość. Miejsce ze względu na swą historię fascynuje do dzisiaj, zobaczymy m.in.. wyrocznię Apollina, Skarbiec Ateńczyków, Sanktuarium Ateny i gimnazjon - miejsce Igrzysk Pytyjskich. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5 SALONIKI - KAVALA - FILIPPI Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Salonik, drugiego miasta Grecji: zobaczymy symbol miasta, czyli Białą Wieżę, Katedrę św. Demetriusza, Łuk Galeriusza. Następnie przejazd do portowego miasta Kavala, gdzie św. Paweł postawił swe pierwsze kroki i rozpoczął działalność misyjną na kontynencie europejskim . Na koniec wizyta w Fillippi, gdzie przystaniemy w symbolicznym miejscu, gdzie św. Paweł dokonał chrztu pierwszego Europejczyka - niewiasty o imieniu Lidia. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6 RIWIERA OLIMPIJSKA Śniadanie i całodzienny wypoczynek na Riwierze Olimpijskiej. Obiadokolacja i nocleg w hotelu na Riwierze Olimpijskiej.

DZIEŃ 7 VERIA - METEORY Śniadanie i przejazd do Verii, gdzie św. Paweł zatrzymał się po opuszczeniu Salonik. Następnie Meteory i zwiedzanie słynnych wiszących klasztorów, zbudowanych na wznoszących się w niebo stromych skałach. Te prawosławne monastyry zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8 DOLINA TEMBI – TERMOPILE – PRZYLĄDEK SOUNIO Po śniadaniu udamy się do Doliny Tembi, gdzie odwiedzimy maleńki, lecz przepiękny kościół wykuty w skale - kościół św. Paraskewy, świętej „od oczu”- opiekunki osób niewidomych i niedowidzących. Następnie postój w Termopilach , gdzie zobaczymy pomnik i przypomnimy sobie historię Spartan. Przejazd nadmorską drogą przez Glyfade, Saronidę aż do przylądka Sounio. Czeka tu na nas piękny fotograficzny motyw, czyli ruiny świątyni Posejdona. Przylądek słynie także jako znakomity punkt widokowy na Morze Egejskiego i miejsce wspaniałych zachodów słońca. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9 ATENY - WYLOT Śniadanie i przejazd do Aten, czas wolny na zakupy, transfer na lotnisko w Atenach. Odprawa bagażowa o godz. 13.45, wylot powrotny z Aten o godz. 15.45, przylot na lotnisko Warszawa Okęcie o godz. 17.20, transfer do parafii, zakończenie pielgrzymki.

Cena: 3370 zł/os.
Termin: 28.06 – 06.07.2018

Cena obejmuje:
Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi 23 kg + 8 kg
Ciepły posiłek na pokładzie samolotu
Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem w Grecji
Transfery Parafia – Lotnisko Okęcie - Parafia
Zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2,3-os. z łazienkami
Wyżywienie: 8 śniadań, 7 obiadokolacji
Opiekę i informację turystyczną pilota
Obowiązkową składkę na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) w wysokości 10 zł/os.
Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje:
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, rejsu itp. (na ten cel należy posiadać ok. 100-120 €/os.),
- fakultatywnego wieczoru greckiego- 25 €,
- napojów do obiadokolacji,
ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:
program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec drobnym zmianom
dokument niezbędny do wyjazdu: dowód osobisty lub paszport
na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 990 zł.